Центр протидії корупції 5.ua

Від початку року до бюджету повернуто лише 5 тис. грн. корупційних активів

Повернення грошей корупціонерів попередньої влади на межі провалу. Уряд планував, що цього року до бюджету повернуть 1,5 мільярда гривень, але правоохоронці значно відстають: з початку року - лише 5 тисяч гривень.

Цей кричущий факт виявили громадські активісти. А ще побачили проблеми у співпраці між різними правоохоронними органами.

"Це фундаментальна проблема, чому ми не просуваємося у розслідуванні злочинів, зокрема злочинів Януковича. Якщо зараз радикально не змінити підхід слідства, і не поправити деякі норми в законодавстві, то більше 5 тисяч 14 гривень у місяць ми не будемо конфісковувати", - зазначила Дар'я Коренюк із Центру протидії корупції.

Журналісти та громадські активісти ініціювали міжнародну конференцію щодо повернення так званих злочинних грошей. Та представники СБУ та МВС на неї не прийшли. І саме цим відомствам закидає Генпрокуратура гальмування повернення мільярдів, украдених соратниками Януковича.

"Усе, що робиться у справах колишніх високопосадовців здійснюється шляхом розслідування. Оперативна інформація або не надається, або надається такий мізер, що зараз говорити, що від цього залежить ефективність розслідування – важко", - каже Віталій Касько, заступник генерального прокурора.

А ще правоохоронці скаржаться на недостатність законодавчої бази. Цьому дивується парламентський борець з корупцією Єгор Соболєв. Він наполягає: депутати ухвалили все, чого від них просили:

"І Шокін, і Наливайченко, і Аваков або мають дати результат, або ми маємо шукати нових людей стільки, кільки знадобиться. У нас немає іншого виходу. Треба звільняти стільки разів, поки не вистачить до приходу на цю посаду людини, яка справді буде хотіти розслідувати злочини, а не дахувати, і тоді ви побачите українське диво".

Дива від України чекають і західні гості конференції. Кажуть, що допомагають вітчизняним слідчим як можуть, зокрема блокують рахунки колишніх високопосадовців. І закликають Київ демонструвати результат уже на базі чинного законодавства. Щоби надалі отримувати кредити та інвестиції від західних партнерів.

Україна могла б у рази перевиконати план надходження до бюджету корупційних грошей від колишніх високопосадовців. Нині на заблокованих рахунках у західних банках лежать мільярди соратників Януковича. Видати їх можуть лише після судових вироків в Україні, що ці гроші здобули злочинним шляхом. Але до суду досі не передана жодна справа.

Більше – в сюжеті "5 каналу", Олексій Братущак, Богдан Кальченко

Попередній матеріал
Кулеба: Україна неминуче стане членом Євросоюзу, це лише питання часу
Наступний матеріал
Землетрус у Непалі: міжнародна спільнота допомагає ліквідувати наслідки лиха
Теги:
Loading...
Першим заступником голови Антикорупційного бюро призначено екс-заступника генпрокурора Грузії

Першим заступником голови Антикорупційного бюро призначено екс-заступника генпрокурора Грузії

Низькі зарплати чиновників є одним з факторів корупції – Яценюк

Низькі зарплати чиновників є одним з факторів корупції – Яценюк

СБУ викрила двох даішників-корупціонерів

СБУ викрила двох даішників-корупціонерів

Кличко доручив визначити основні принципи антикорупційної програми до наступного засідання

Кличко доручив визначити основні принципи антикорупційної програми до наступного засідання