Фото з сайту amnesty.org.ua

Верховна Рада визначила дату початку російської окупації Криму

  Верховна Рада України ухвалила урядовий закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації".

  Як повідомляє УНІАН, за це рішення проголосували 239 народних депутатів із 299, зареєстрованих у сесійній залі.

  У законі "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" встановлюється, що датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

  Змінами визначається, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та втрачає чинність з моменту повернення тимчасово окупованої території під загальну юрисдикцію України за умови попереднього і повного відшкодування збитків, нанесених внаслідок такої тимчасової окупації, у тому числі моральних збитків примусово переміщених осіб або на прийняття ВР рішення про визнання цього закону таким, що втратив чинність.

  Крім того, в законі України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" виключається, зокрема, положення щодо того, що початком тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя вважається дата набрання чинності Резолюцією № 68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України.

  Крім того, вилучається положення, згідно з яким завершенням тимчасової окупації території Криму та міста Севастополя вважається дата, з якої втрачає чинність Резолюція № 68/262 Сесії Генасамблеї ООН або пункт 6 зазначеної Резолюції, який закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані заклади не визнавати жодну зміну статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

  Нагадаємо, станом на 14 вересня на обліку перебувають один мільйон 483 тисячі 119 внутрішніх переселенців із Донбасу і Криму. Як зазначається у повідомленні Міністерства соціальної політики України, на сьогодні грошову допомогу призначили майже 490,5 тисячам сімей.

  Попередній матеріал
  Польща виділить $200 млн на розвиток альтернативної енергетики України
  Наступний матеріал
  Експерт назвав політичні сили в Україні, які фінансуються Москвою
  Теги:
  Loading...