Пункт пропуску uapress.info

Вчора окупанти затримували кримських татар на в'їзді до Криму - правозахисники

  У правозахисній групі припустили, що подія пов'язана з траурною датою 23 лютого, коли кримські татари шанують пам'ять кримськотатарського діяча Номана Челебіджихана

  У понеділок, 22 лютого, на в'їзді до Криму російські спецслужби затримували кримських татар, що прямували з материкової частини України через пункт пропуску "Чонгар". Про це повідомила Кримська правозахисна група.

  "Людей тримали по годині в черзі на вулиці, когось відпускали, просто протримавши годину його паспорт у себе, так і не завівши в це приміщення. Інших заводили всередину і розмовляли про перебування в Україні і тільки потім відпускали. Деяких і після бесіди не відпускали, а проводили вже в інше приміщення, і вже пізніше відпускали", - зазначають правозахисники.

  За інформацією групи, один із затриманих розповів, що його протримали на вулиці окремо від дружини і двох дітей близько 40 хвилин, а потім без будь-яких питань відпустили.

  У правозахисній групі припустили, що подія пов'язана з траурною датою 23 лютого, коли кримські татари шанують пам'ять кримськотатарського діяча Номана Челебіджихана.

  "Мабуть влада Росії побоюється, що депортовані народи будуть надавати один одному підтримку, тому й не хочуть, щоб кримські татари проводили акцію пам'яті та солідарності в цей день", - вважає Асєєв.

  Нагадаємо, як заявив голова меджлісу Рефат Чубаров, у Криму посилились репресії щодо кримських татар.

  Попередній матеріал
  Міського голову Старобільська застрелили двома пострілами
  Наступний матеріал
  У Нідерландах потяг зійшов з колій – є загиблі
  Теги:
  Loading...

  Європарламентарії: Росія намагається знищити ідентичність кримських татар

  Президент Європарламенту підтримує ідею створення групи для захисту кримських татар

  Акція кримських татар під стінами МЗС: як це було

  Порошенко: Поведінка окупантів у Криму – це відновлення сталінської політики проти кримських татар

  В анексованому Криму тривають обшуки у кримських татар

  5 канал - трансляція наживо