проект Крим 5.ua

Україна та Естонія працюють над міжнародним проектом щодо захисту прав кримських татар

Про історію та культуру кримських татар розкажуть усьому світу. Україна разом з Естонією працюють над сумісним міжнародним проектом щодо захисту прав корінного населення Криму засобами публічної дипломатії.

Його мета - збільшити обізнаність за кордоном про кримських татар, анексію Криму та життя вимушених переселенців. Проект передбачає підготовку серії документальних фільмів, виставок, тренінгів та семінарів. Його вартість оцінюється у 105 тис. євро. Фінансує проект Міністерство закордонних справ Естонії. До команди, яка працюватиме над розробкою програми, увійшли представники Меджлісу кримськотатарського народу та журналісти. Проект розрахований на два роки.

"Вся проблема зараз полягає в тому, що світ не обізнаний, як відбувалася анексія, і в якому правовому становищі опинився корінний народ Криму", - зазначив уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"У світі цей символ означає очікування тих, хто далеко. Наприклад, тих, хто тікав від війни, переслідуються через політичні погляди. Я хочу подарувати таку стрічку пану Джемілєву. Ми будемо чекати, що кримські татари повернуться додому", - сказав член правління Інституту прав людини Естонії Март Нутт, даруючи символічну стрічку Мустафі Джемілєву.

Нагадаємо, 17 вересня у звіті місії ОБСЄ йшлося, що ситуація з правами і свободами громадян в окупованому Криму погіршується.

Попередній матеріал
За останні два місяці до кримінальної відповідальності за корупцію притягнуто понад 500 осіб - Порошенко
Наступний матеріал
Нобелівську премію отримали двоє фізиків, які "зважили" нейтрино
Теги:
Loading...