ukr.segodnya.ua

У Сімферополі розгромили редакцію кримськотатарської газети

  Напад на редакцію мав вибірковий характер - зокрема були знищені архіви фото, пов’язаних із мітингами і акціями в Криму.

  У Сімферополі цими вихідними невідомі атакували редакцію кримськотатарської газети "Янъы дюнья". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила журналістка кримськотатарської радіостанції "Мэйдан" Ельміра Румієва.

  Журналістка назвала подію "варварським погромом", який супроводжувався ще й пограбуванням. "У понеділок вранці співробітники газети, прийшовши в редакцію, виявили, що в її приміщенні невідомі розворушили весь паперовий архів і вкрали комп'ютери і жорсткі диски, де зберігалися архіви і вся основна інформація. Були розкриті системні блоки та досліджені дані. Зловмисники знали, що "несли", оскільки неробочі машини залишилися недоторканими", – зазначила Румієва. Вона додала: "Серед архівних фотографій були розірвані ті, що були пов'язані з тими чи іншими політичними подіями (мітинги, акції тощо)". Також були знищені стопки вже оформлених підписних абонементів.

  На даний момент офіс редакції "Янъы дюнья" не має доступу до інтернету. Також немає достатніх технічних засобів, щоб підготувати наступний номер. Проте співробітники газети на чолі з головним редактором налаштовані рішуче і обіцяють випустити новий номер вчасно. Румієва закликала всіх небайдужих допомогти "Янъы дюнья" технікою і надати необхідну посильну допомогу її співробітникам.

  Сама ж головний редактор видання Зера Бекірова повідомила виданню "Крим.Реалії", що погрому редакції не було: "Просто здійснена крадіжка, відчинені двері ключами, у нас раніше загубився ключ, яким мабуть і відкрили двері другого поверху редакції і винесли звідти всю техніку, на якій робилась газета – комп'ютери, принтери, фотоапарати, роутери, модеми. Нас відірвали від інтернету". Головний редактор видання запевнила, що в тому, що трапилось, не бачить ніякого "політичного сліду", однак знищення фото акцій протесту не прокоментувала.

  Нагадаємо, напередодні учасники II Всесвітнього Конгресу кримських татар закликали світову громадськість і міжнародні організації визнати геноцидом усі дії Росії щодо знищення кримськотатарського народу, починаючи з окупації півострова у 1783 році по сьогоднішній день.

  Попередній матеріал
  На Київщині судді районного суду повідомили про підозру в хабарництві
  Наступний матеріал
  Сакварелідзе пообіцяв адекватну реакцію прокуратури на сутички біля офісу Добкіна у Харкові
  Теги:
  Loading...