карта_Крим 5.ua

У Києві показали інтерактивну мапу порушень прав людини в Криму

  Мапа охоплює 179 таких випадків від початку окупації півострова. Серед них незаконні допити, обшуки та арешти.

  Усі випадки на карті можна подивитися трьома способами: за видами порушення, географічно (у якому місті воно зареєстровано) та у часовому режимі (в якому місяці та році це сталося). Окремо на мапі позначені репресії проти кримських татар.

  Проект розроблений міжнародними правозахисниками за підтримки посольства Чеської Республіки.   Планується, що карта буде поповнюватися новими фактами. Люди зможуть звертатися анонімно і залишати листи про випадки порушення їхніх прав. За змінами на мапі можна спостерігати в онлайн-режимі на сторінці громадської організації "КримSOS". 

  Співзасновник громадської ініціативи "КримSOS" Алім Алієв заявив: "На сьогодні день це 179 конкретних правопорушень прав людини у Криму. На жаль, ці кейси ми фіксуємо щотижня. На майбутнє - у нас є коаліція правозахисників, які готові разом з нами доповнювати цю мапу".

  Натомість Альжбета Чмелярова, радник Надзвичайного і повноважного посла Чеської Республіки, так пояснила, чому не зробили україномовного варіанту мапи, а є тільки англійський і російський варіант: "Ця мапа не приносить інформацію сюди, всередину України, тому що українці знають багато про те, що відбувається у Криму. Але вона має спрацювати як інструмент адвокування за кордоном".

  Як повідомляв 5.ua, раніше сьогодні, 30 листопада, окупаційна влада у Криму проводила обшуки лідерів кримських татар - керівників регіональних меджлісів. 


  Попередній матеріал
  "Беркут" нацьковували проти активістів Майдану - координатор студентських протестів
  Наступний матеріал
  Вовк: Ефективність розслідування трагічних подій під час Революції Гідності замала
  Теги:
  Loading...