epochtimes.com.ua

Турецький професор: в окупованому Криму систематично порушуються права кримських татар

  Глава неофіційною делегації, спрямованої в регіон для розслідування порушень прав людини в Криму, професор Зафер Ускул повідомив, що права кримських татар на окупованому півострові систематично притісняються.

  Про висновки неофіційної делегації повідомляє "Анатолійське агентство".

  Професор зазначив, що в ході відвідування регіону були виявлені серйозні порушення прав свободи слова, мови, судового розслідування, освіти, недоторканність майна і житла. Ускул повідомив кореспонденту про проведене розслідування і деталях підготовленої доповіді.

  Він повідомив, що делегація в ході 4-денного візиту до Криму, який розпочався 27 квітня, зустрілася і опитала близько 100 осіб, у тому числі і релігійних діячів, представників ЗМІ та НУО, членів, так званої влади, створеної після анексії Росією, адвокатів , домогосподарок, просто громадян з вулиці.

  Метою делегації було ознайомлення на місці з нинішнім станом прав кримських татар, ситуація була розглянута з точки зору дотримання прав людини, зазначив він, і додав, що в ході роботи вони стали об'єктом переслідування так званої влади.

  "Було ясно, що вони не хотіли нашої зустрічі з опозиційно налаштованими громадянами. Не залишали нас одних, обов'язково хтось з представників влади супроводжував на", - підкреслив Ускул. Оцінюючи отримане враження від поїздки, він зауважив, що питання про громадянство був пріоритетним для кримських татар. У них проблема з житлом, вони не можуть отримати документи на квартири, хоча нова влада, яка прийшла після анексії, обіцяла їм все відрегулювати, однак кримських татар продовжує мучити питання, чи заберуть у них житло, занепокоєння про майно і права наслідування все ще зберігається, додав він.

  Делегація виявила також, що закриття татарських Національних зборів (парламенту), які відігравали важливу роль у вирішенні проблем кримських татар теж викликало серйозні труднощі. Ускул нагадав про введення заборони на в'їзд до Криму спікеру парламенту кримських татар Рефата Чубарова і деяким іншим членам, крім того, було конфісковано майно парламенту.

  Він повідомив, що на ЗМІ кримських татар також чиниться тиск, після анексії пресі стало складно отримати дозвіл, так наприклад, дозвіл на трансляцію кримськотатарського телеканалу ATR з різних причин відкидається. "Ми зрозуміли, що вони не хочуть транслювати ATR, тому що, вони називають дуже прості Причини не реєстрування телеканалу", - додав він.

  Попередній матеріал
  Кириленко: Уряд розробляє законопроект про державну підтримку українського кіно
  Наступний матеріал
  Працівники Донецької ЦВА будуть перевірені на факт співпраці з "ДНР" – Жебрівський
  Теги:
  Loading...

  У Вінниці відбулась акція "Ми всі - кримські татари"

  Кримські фермери разом із науковцями вирощують морський делікатес

  Кримські винахідники зібрали міні-гелікоптер власної конструкції

  Мінінформполітики проведе соціальну акцію "Ми всі – кримські татари"