фото РБК-Україна

Російський суд визнав сина Джемілєва винним у ненавмисному вбивстві

  У Краснодарському крайовому суді присяжні винесли вердикт у справі Хайсера Джемілєва, сина відомого українського політика, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.

  Хайсера визнали винним у ненавмисному вбивстві, але визнали заслуговує на полегкість за обвинуваченням у крадіжці зброї і боєприпасів, передає "Укрінформ" з посиланням на адвоката Джемілєва Миколу Полозова.

  "Мій підзахисний Хайсер Джемілєв одностайно виправданий присяжними за обвинуваченням в умисному вбивстві з хуліганських мотивів. І заслуговує на пом’якшення вироку за обвинуваченням у зберіганні зброї і боєприпасів. Завдання захисту виконані: присяжні винесли вердикт, практично ідентичний вироку українського суду. В четвер відбудеться обговорення вердикту, після чого суд піде на виголошення остаточного вироку", – сказав Полозов.

  Адвокат також дав коментарі з приводу того, який строк тепер може загрожувати Хайсеру. Крадіжка зброї і боєприпасів – від 3 до 7 років, зберігання – до 4 років, вбивство з необережності – до 2 років. Обіцяна поблажка встановлює планку покарання – 2/3 від максимального строку. За законом, строки не додаються, а більш тяжке покарання поглинає менш тяжке. Тобто, Хайсеру Джемілєву може загрожувати максимум 2/3 від 7 років, тобто 4 роки 8 місяців з урахуванням терміну тримання під вартою, а з моменту затримання (27.05.2013) вже минуло два роки.

  Тим часом, Хайсер Джемілєв уже засуджений в Україні за ненавмисне вбивство на 3 роки і 8 місяців, тож до РФ направили запит про зняття звинувачення і його екстрадицію. За міжнародним законодавством, людину не можуть судити за злочин, за який вона засуджена судом іншої держави. Далі питання полягає у дотриманні норм міжнародного права Російською Федерацією.

  Попередній матеріал
  Журі Нобелівської премії з літератури вперше очолила жінка
  Наступний матеріал
  На Луганщині СБУ затримала тепловоз, який незаконно намагалися вивезти до РФ
  Теги:
  Loading...