Сенцов 5.ua

Російські кінематографісти закликають гарантувати права Олега Сенцова

  Громадська організація російських кінематографістів "Кіносоюз"  закликала Раду з прав людини при президентові РФ зробити все можливе, щоб гарантувати право Сенцова на об’єктивне і законне розслідування.

  Відповідне звернення опубліковане на сайті організації.

  "Вражає очевидна невідповідність між діями, в яких звинувачують Сенцова, їхніми наслідками і безпрецедентною суворістю вироку (23 роки колонії суворого режиму), на якому наполягає звинувачення", - сказано в тексті.

  У документі також є заклик ініціювати розслідування за фактом повідомлень про катування, що застосовувалися до Олега Сенцова і ключового свідка в цьому процесі Геннадія Афанасьєва.

  Крім того, автори відкритого листа заявили, що долучаються до заяви Європейської кіноакадемії на підтримку Сенцова, з якою кілька днів тому низка провідних режисерів кіноакадемії закликали до негайного звільнення українського режисера. Серед них - Анджей Вайда, Вім Вендерс та Кшиштоф Зануссі.  

  Нагадаємо, на засіданні суду в Ростові-на-Дону 19 серпня російська прокуратура зажадала засудити українського режисера Олега Сенцова, викраденого ФСБ і обвинуваченого в підготовці терактів у Криму, до 23 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Український режисер на тому ж засіданні заявив, що "суд окупантів не може бути справедливим" і побажав росіянам не боятися.

  Попередній матеріал
  Порошенко повідомив, скільки одиниць військової техніки отримають ЗСУ
  Наступний матеріал
  Порошенко: У цьому році бюджет Збройних сил України є рекордним
  Теги:
  Loading...