focus.ua

Росія завезла до окупованого Криму ядерну зброю - Джемілєв

  Майже повністю реставрувано ядерне сховище в урочищі Кизилташ поблизу Ялти.

  Про це заявив один із лідерів кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв в інтерв'ю виданню "Фокус", відповідаючи на запитання про можливості повернення АРК Україні.

  "Стратегія може базуватися на можливостях, а в нас вони досить обмежені. Військовий шлях поки відпадає – тим більше, як повідомляють різні джерела, Росія завезла в Крим уже і ядерну зброю", - заявив Джемілєв.

  Він також додав: "У будь-якому разі, достеменно відомо, що вони майже повністю реставрували ядерне сховище в урочищі Кизилташ поблизу Ялти, яке було закритим і спустошеним після підписання Будапештського меморандуму в 1994 році про відмову України від ядерної зброї, завезено в Крим і ракети, здатні нести ядерну зброю".

  Окрім того, Джемілєв висловив переконання, що зміцнення обороноздатності України одним із кроків на шляху до звільнення Криму. "Окупації не сталося б, якби обороноздатність України в березні минулого року була хоча б у такому стані, як зараз", - сказав лідер кримськотатарського народу.

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2015 року Міністр оборони України Степан Полторак констатував нарощування Росією військової присутності в Криму і заявив про ймовірність розміщення там ядерного озброєння.

  Попередній матеріал
  Долар зросте: Федеральна резервна служба США підняла базову ставку
  Наступний матеріал
  Золота маска Тутанхамона повертається до музею в Каїрі
  Теги:
  Loading...