rbc.ua

Росії доведеться відповідати за окупацію Криму - Яценюк

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголошує, що держава гарантує захист і реалізацію права на самовизначення кримськотатарського народу у складі України.

  Про це він заявив у зверненні до учасників II Всесвітнього конгресу кримських татар, оприлюдненому в суботу, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Від уряду і від себе особисто хочу запевнити кримськотатарський народ, його глибоко шанованих лідерів Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова: український народ із вами. Україна гарантує захист і реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави; наша держава визнає меджліс як повноважний орган кримськотатарського народу", - йдеться у зверненні глави уряду.

  За словами А.Яценюка, "світ ніколи не змириться з окупацією Криму".

  "Сьогодні з кримськотатарським народом Туреччина, у столиці якої проходить ваш Всесвітній конгрес, з ним увесь вільний світ, який не може почуватися безпечним доти, доки Крим лишається вкраденим у народу, що носить його ім’я. За цей злочин доведеться відповідати. Доведеться відповідати за викрадення і вбивства кримських татар, за переслідування членів меджлісу кримськотатарського народу, за глум над його історичною пам’яттю, за масові обшуки в мечетях і образу релігійних почуттів", - упевнений прем'єр.

  Нагадаємо, на думку екс-міністра туризму Криму Олександра Лієва, Україна може повернути контроль над півостровом.

  Попередній матеріал
  Геннадій Зубко: Зараз люди чітко зрозуміли, що через місцеві вибори можуть дійсно впливати на ситуацію
  Наступний матеріал
  Через посилені заходи боротьби з контрабандою на українсько-угорському кордоні виникли черги
  Теги:
  Loading...