uk.wikipedia.org

Режисер "Левіафану" до слідчих у справі Сенцова: або звільніть його, або засуджуйте лише за те, що точно доведете

  Відомий російський кінорежисер Андрій Звягінцев опублікував звернення на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

  Текст звернення розмістило видання "Новая газета".

  Звягінцев називає вирок Сенцову (23 роки колонії суворого режиму) "жахливим". При цьому режисер підкреслює, що звинувачення базується на свідченнях двох свідків, один з яких вже відмовився від своїх свідчень, а другий відмовився сам їх оголошувати.

  "І те, що, як би цього не хотілося обвинуваченню, Сенцов вину свою не визнав, свідчить швидше про силу цієї людини", - зазначає автор тексту.

  Звягінцев, який перед тим, як написати звернення, вивчив усі доступні матеріали справи, вважає, що прямих доказів вини Сенцова немає.

  "Люди, вина яких доведена, отримують менший термін, ніж людина, чия вина не доведена, і фундаментом звинувачення виявляються показання винних. Які похмурі думки породжує все це, і що ми є взагалі як громадяни, суспільство, як суд, як держава? "- пише режисер.

  Насамкінець Звягінцев закликав слідчих або звільнити українця, або судити тільки за те, що зможуть беззаперечно довести.

  "Мені абсолютно зрозуміло, що, якби Сенцов був росіянином і виступав за цілісність Росії, він би отримав статус героя, статус "свого". Так, Сенцов не "свій", він не "наш", і він це відкрито заявляє. І це його право. Інше питання: що ми робимо з "не нашими"? Чи можемо як суспільство забезпечити "не нашим" справедливий і прозорий суд? Саме тому я прошу за Сенцова. Сильні, будьте милостиві - або звільніть його, або судіть тільки за те, що беззаперечно доведете", - підсумував російський режисер. 

  Нагадаємо, на засіданні суду в Ростові-на-Дону 19 серпня російська прокуратура зажадала засудити українського режисера Олега Сенцова, викраденого ФСБ і обвинуваченого в підготовці терактів у Криму, до 23 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Український режисер на тому ж засіданні заявив, що "суд окупантів не може бути справедливим" і побажав росіянам не боятися.

  Попередній матеріал
  Дата 23 серпня не має історичного підґрунтя для відзначення Дня Прапора – В'ятрович
  Наступний матеріал
  У штабі АТО повідомили про втечу терористів з позицій під Новоласпою
  Теги:
  Loading...