ipress.ua

Притягнути Путіна і його оточення до відповідальності за злочини проти кримських татар буде важко – заступник міністра юстиції

Притягнути Путіна і його оточення до відповідальності за злочини проти кримських татар навряд чи вдасться через те, що Україна не ратифікувала Римський статут.

Про це в ході програми "Погляд" на "5 каналі" заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

"З точки зору міжнародного права, поняття "геноциду", "злочину проти людства, людяності, людини" – це компетенція кримінального суду в Гаазі. На сьогоднішній день ані нашою стороною, ані Росією не ратифіковано Римський статут, тому не доводиться говорити про те, що когось за це буде притягнуто до відповідальності, а відповідальність за такі злочини зазвичай персональна", - каже Севостьянова.

При цьому вона вважає, що політична заява на рівні постанови Верховної Ради про утиски кримських татар та геноцид – це добре, тому що це мотивуватиме до подальших дій міжнародних партнерів України.

Нагадаємо, Україна подала два позови проти Росії до Євросуду з прав людини. Перший позов стосується анексії Росією українського Криму, другий – відповідальності РФ перед Україною. Прем'єр Арсеній Яценюк каже, що Генеральна прокуратура України почала розслідування відносно української власності у Криму після анексії Криму Російською Федерацією.

Повний текст інтерв'ю з Наталією Севостьяновою читайте завтра у рубриці "ІНТЕРВ'Ю".

Попередній матеріал
Аномальна спека у Польщі призвела до обмежень електропостачання
Наступний матеріал
Amnesty International вирішила боротися за декриміналізацію проституції
Теги:
Loading...