Суд
Суд blitz.if.ua

Проти майже 300 кримських суддів відкрито дисциплінарні провадження через держзради

  Дисциплінарні провадження відкрито стосовно 278 суддів Автономної республіки Крим та міста Севастополь.

  Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила дисциплінарні провадження стосовно 278 суддів, які зрадили присягу і здійснювали правосуддя від імені Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

  Відповідне рішення було прийнято за результатами розгляду листа Генеральної прокуратури України. Його підготовило управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим.

  Зазначається, що слідчі Генпрокуратури розслідують кримінальне провадження проти кримських суддів за фактом державної зради.

  "Слідством установлено, що вказані судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи Присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим із березня 2014 року почали здійснювати "правосуддя" у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді – грудні 2014 року вони відповідно до Указів Президента країни-агресора "Про призначення суддів федеральних судів" перейшли на службу до цих незаконно створених судів", - ідеться в повідомленні ГПУ.

  У відомстві також нагадали, що покарання за такий злочин передбачає позбавлення волі на строк до 15 років із конфіскацією майна.

  Нагадаємо, нещодавно правозахисники Ольга Скрипник та Сергій Заєць повідомили, що в Криму окупаційна влада дискримінує тих, в кого нема російського паспорта. 

  Попередній матеріал
  США продовжать термін перебування своїх військ в Афганістані
  Наступний матеріал
  Державне телебачення відновило мовлення в окупованому Луганську
  Теги:
  Loading...