5.ua

Правозахисники передадуть до міжнародного суду в Гаазі факти про вчинення воєнних злочинів під час захоплення та окупації Криму

  До міжнародного суду в Гаазі правозахисники передадуть факти про вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності під час захоплення та окупації Криму.

  Про це заявила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик в середу, 2 грудня, на прес-конференції "Гаага чекає: перспективи "кримської справи", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Це, зокрема, знищення і привласнення майна, використання цивільних осіб для захисту воєнних дій окупантів, використання їх для захоплення військових частин, незаконна депортація і переміщення громадян з окупованої території до РФ. Одним із найсерйозніших злочинів експерти вважають приїзд російських громадян на окуповану територію. Правозахисники підготували і презентували дайджест "Крим без правил", у якому зібрали факти про такі переселення.

  Антон Кориневич, юрист, наголосив: "Головний з них - переселення громадян на окуповану територію. Це той злочин, який спричиняє демографічну зміну населення, зміну складу населення. Це один із найжорсткіших злочинів, які тільки можна собі уявити. Це також обов'язковий призов у збройні сили держави-окупанта без права вибору".

  Окрім того, Тетяна Печончик підкреслила: "Факти, які ми збираємося передати до Міжнародного кримінального суду - це вбивства, тортури і насильницькі зникнення. Якщо говорити про вбивства - це можуть бути вбивства Ришата Аметова, або українського військовослужбовця Сергія Кокурина. У березні 2014 року був спалах викрадень і катувань".

  Як повідомляв 5.ua, раніше сьогодні юрист, експерт з міжнародного гуманітарного права Антон Кориневич заявив, що у міжнародних органів правосуддя є розуміння, що Крим – це територія України. 

  Попередній матеріал
  Темою Туреччини в Росії намагаються відволікти увагу від вимкнення світла в Криму – Латиніна
  Наступний матеріал
  Туреччина знайшла заміну російському газу – меморандум з Катаром уже підписаний
  Теги:
  Loading...