intertelecom.ua

Правозахисники оскаржили в суді новий порядок в'їзду в Крим

  Правозахисники оскаржили в Окружному адміністративному суді Києва затверджений 4 червня Кабінетом міністрів України новий порядок в'їзду громадян України та іноземців на територію окупованого Криму.

  Про це заявив експерт Регіонального центру з прав людини Сергій Заєць на прес-конференції в понеділок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Постанова Кабінету міністрів, яку ми оскаржуємо, однозначно порушує свободу пересування іноземців, які на законних підставах перебувають в Україні, і як мінімум створює серйозні передумови для порушення свободи пересування громадян України", - зазначив Заєць.

  На думку правозахисника, уряд вийшов за межі своїх повноважень, встановивши низху обмежень для громадян України та надавши посадовим особам право відмовляти у в'їзді і виїзді з Криму.

  Глава Центру громадянської освіти "Альменда" Ольга Скрипник зазначила, що за новим порядком дуже серйозні і, як правило, необґрунтовані обмеження застосовуються до громадян України, які не досягли 16 років, іноземцям та особам без громадянства, які легально перебувають на території України.

  "Фактично Крим став закордоном для українців з дітьми, які тепер зобов'язані мати закордонний паспорт для поїздки на півострів. При цьому Україна всюди підкреслює, що Крим є її невід'ємною частиною", - наголосила вона.

  Глава Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик звернула увагу на те, що після прийняття зазначеної постанови іноземні журналісти і правозахисники взагалі не можуть працювати у Криму, оскільки в списку підстав для отримання спеціального дозволу для іноземців не вказана ні журналістська, ні правозахисна діяльність.

  Як повідомляє "Радіо Свобода", окружний адміністративний суд Києва у вівторок, 4 серпня, розпочне розгляд позову щодо порядку в'їзду на територію анексованого Криму.

  "На сьогодні група юристів в інтересах громадян, які проживають як на материковій частині України, так і на території Криму, так і в інтересах іноземних громадян, які зіткнулися з тим, що на сьогодні не потрапляють в ту категорію осіб, які можуть заїжджати на територію Криму, подано позов до Окружного адміністративного суду Києва", – зазначила юрист Української Гельсінської групи з прав людини Дар'я Свиридова.

  Нагадаємо, на початку червня Кабмін затвердив пункти в'їзду та виїзду з Криму.

  Попередній матеріал
  Услід за нафтою впав російський рубль
  Наступний матеріал
  ГПУ підозрює працівника Служби зовнішньої розвідки у державній зраді
  Теги:
  Loading...