Twitter / @OgonWatch

Правозахисний центр "Меморіал" визнав Сенцова і Кольченка політв'язнями

  У Росії правозахисна організація "Меморіал" визнала політв’язнями українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка.

  Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті "Меморіалу".

  "Ряд чинників дає зрозуміти, що справа має очевидний політичний підтекст. Одним із них є постійна недоречна згадка про "Правий сектор". У слідства немає жодних реальних даних, які свідчать про те, що Сенцов або Кольченко мають якесь відношення до цієї забороненої в Росії організації", - сказано в документі.

  Правозахисники наголошують, що безпрецедентним є і примус обвинувачених до зміни громадянства з українського на російське, незважаючи на те, що вони вважають себе громадянами України і єдиними документами, що засвідчують їхню особу, є українські паспорти. "Це приводить до порушення їхніх прав: до обвинувачених не допускають українського консула, їх не може захищати український адвокат", - зазначають у "Меморіалі".

  Правозахисний центр вимагає негайно звільнити і реабілітувати Сенцова, зняти з Кольченка звинувачення в участі у терористичній організації, а звинувачення в теракті перекваліфікувати на відповідну до правопорушення статтю. 

  Нагадаємо, слухання у справі Олега Сенцова й Олександра Кольченка тривають у російському Ростові-на-Дону в Північнокавказькому військово-окружному суді. Політв'язнів звинувачують у підготовці низки терактів у Криму. 

  Зазначимо, "Меморіал" наразі є співдружністю організацій в Росії, Білорусі, Німеччині, Італії, Франції, Казахстані, Латвії, Україні, які провадять дослідницьку, правозахисну та просвітницьку роботу. 

  Попередній матеріал
  ЦВК визнала Березенка переможцем виборів у Чернігові
  Наступний матеріал
  Міністр енергетики розповів, скільки вугілля потрібно, щоб перезимувати
  Теги:
  Loading...