фото investigator.org.ua

П'ятьох проукраїнських ультрас "Севастополя" окупанти засудили до 15 років тюрми

  П’ятеро кримчан – фанатів футбольного клубу "Севастополь" заочно отримали по 15 років позбавлення волі за "тероризм" від окупаційного "суду".

  П'ятьох жителів Севастополя заочно засудили за організацію терактів на території півострова, передає "Громадське радіо". Всі хлопці встигли виїхати з Криму – деякі більше року тому. Всі засуджені – фанати місцевого футбольного клубу "Севастополь". Хлопці підтримували Україну, не приховували патріотичних поглядів, і найімовірніше, саме за це отримали реальні терміни, розповідає один із них – севастополець Ернест.

  "Поїхав з Криму, я ж був футбольним фанатом. До нас найчастіше приходили додому, до матері. ФСБ запитувало, де я, хто я, воюю я, чим займаюся в Україні? А ось недавно вже, перед 9-м травня, приходили додому, робили повний обшук. На наступний день був суд, на якому мені дали заочно 15 років за організацію терактів", – розповів юнак Чорноморській ТРК.

  За наявними даними, ФСБ в Криму діяла за класичною схемою: відстеження інформації в соцмережах, допити, обшуки, порушення кримінальної справи. Багато екс-соратників були змушені активно свідчити проти колишніх друзів, кажуть засуджені. Після анексії залишатися в російському Севастополі стало небезпечно, розповів Юрій.

  "Вони вибирали тих, хто був раніше пов'язаний з українським патріотизмом. Зараз вони проводять обшуки, викликають, розпитують, стежать за ними. Здавна всі футбольні фанати були патріотичних поглядів. Севастополь теж не обійшов стороною. Але багато хто після Майдану поміняли свою точку зору і стали більш проросійськими. Є такі люди, які співпрацюють з органами (спецслужбами окупантів – Ред.), Вказують, хто є що, є люди, на яких прес великий з боку правоохоронних органів і вони готові підписати що завгодно", - каже Юрій.

  Багато українських ультрас служать в добровольчих батальйонах, тому за ними усіма особливо пильно стежать спецслужби,а іноді і прості містяни. У Севастополі – найрадикальніший проросійський форум, де городяни збирають фото та дані всіх, хто не поділяє проросійських інтересів. Тому до звільнення Криму засуджені хлопці повернутися на півострів не зможуть, говорить Максим: "Якщо тебе ніхто не "зливає" – в принципі не небезпечно. Просто колишні, скажімо так, соратники по всяких рухах, вони ж теж зливають всю інформацію з приводу патріотів України ФСБшниками, пресують їх", - розповів ще один "засуджений", Максим.

  "Громадське радіо зазначає": у травні 2014 року – незабаром після анексії Криму - Росія внесла поправки в Федеральний закон: тепер повноваження ФСБ серйозно розширені при перевірці громадян при підозрі у тероризмі та екстремізмі. Крім того, збільшені і терміни позбавлення волі – тепер це від 15 років до довічного. При цьому, "пропаганда, виправдання та підтримка тероризму" віднесені до обставин, що обтяжує покарання.

  Тим часом, ультрас, засуджені на батьківщині, не оскаржуватимуть рішення судів. За їх словами, це безглуздо, тим більше, рішення окупантів футбольні фанати не приймають, оскільки вважають їх нелегітимними.

  Попередній матеріал
  Чинні народні депутати продемонстрували більшу активність та відкритість у порівнянні зі своїми попередниками - дослідження
  Наступний матеріал
  У лікарні Василькова залишаються лише двоє постраждалих унаслідок вибуху, інших доправили до київських лікарень
  Теги:
  Loading...