kaluga24.tv

Окупаційна "влада" Криму засудила імама за критику анексії у приватній розмові

  Імама в Криму засудили за те, що він у розмові зі співробітницями бухгалтерії не погодився з їхньою думкою щодо "приєднання Криму" до Росії.

  Як повідомляє BBC Україна з посиланням на так звану "прокуратуру" Криму, імам мечеті в Криму Мустафа Ягьяєв був засуджений бахчисарайським судом на два роки умовно за "розпалювання міжнаціональної ворожнечі". Згідно із вироком суду, йому протягом двох років заборонено "займатись діяльністю, пов’язаною з передачею і поширенням інформації". Правозахисники називають конфлікт побутовим, а вирок неправомірним, оскільки, навіть якщо погрози звучали, то були не публічними.

  Ягьєв працює слюсарем у селі Залізничне та служить імамом у мечеті села Тургенівка. У розмові з трьома співробітницями бухгалтерії він не погодився з їхньою думкою щодо "приєднання Криму" до Росії, повідомляє правозахисний центр "Сова". Він нібито передбачив, що невдовзі Крим повернеться до України й буде різанина росіян та мусульман. Сам він слова про різанину спростовує.

  Про цю розмову одразу повідомили до центру протидії екстремізму, який порушив кримінальну справу. Раніше про це заявляв адвокат затриманого Еміль Курбединов. Інцидент відбувся в червні 2014 року. У грудні в будинку імама був обшук. Були вилучені книги, жорсткий диск з ноутбуку, фотографії та документи. У березні почався судовий процес.

  Нагадаємо, у червні іншого імама кримської мечеті оштрафували на 10 тисяч рублів за участь у мітингу 18 травня у зв‘язку з 71 річницею депортації кримських татар. Він прочитав у ході зібрання в селі Воїнка Красноперекопського району молитву в пам'ять жертв депортації.

  16 червня під час виступу у Верховній Раді Президент України Петро Порошенко закликав Конституційну комісію затвердити, що Автономна Республіка Крим, як невід'ємна складова частина України, є національно-територіальним утворенням, через яке кримськотатарський народ реалізує своє право на самовизначення.

  Попередній матеріал
  Якби децентралізацію було проведено кілька років тому, не було б ніякої "ДНР" - нардеп
  Наступний матеріал
  Нардеп про "особливий статус Донбасу": демілітаризація, виведення російських військ, суди над терористами
  Теги:
  Loading...