Дзеркало тижня

МЗС Литви: Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію і анексію Криму

  Литва буде наполягати, щоб санкції ЄС і міжнародні санкції проти Росії, пов'язані з окупацією півострова, тривали до того часу, доки РФ не відмовиться від незаконно окупованої території

  МЗС Литви виступило із заявою з нагоди другої річниці анексії Криму Росією, в якій висловлює свою підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України і засуджує окупацію півострова.

  Про це повідомляється на сайті відомства.

  "Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію і анексію Криму, що почалася два роки тому. Ми наполягатимемо, щоб санкції ЄС і міжнародні санкції проти РФ, пов'язані з окупацією півострова, тривали до того часу, доки Росія не відмовиться від незаконно окупованої території", - йдеться у заяві.

  Крім того, Литва висловлює занепокоєння щодо зростання числа систематичних порушень прав людини, придушення засобів масової інформації в Криму після анексії, репресій проти кримськотатарського народу. Також в заяві зазначається, що перетворення півострова в гігантську військову базу та плацдарм для подальшої експансії Російської Федерації викликає стурбованість у литовського уряду.

  Нагадаємо, резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, прийнята 27 березня 2014 року підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України і засудила дії Росії як посягання на норми міжнародного права, підтвердивши, що Крим - це частина території України.

  Як повідомляв 5.ua, Порошенко і Керрі обговорили стратегію звільнення Криму від російської окупації.

  Попередній матеріал
  Українські бійці відбивають атаки ворога лише із незабороненої зброї - штаб АТО
  Наступний матеріал
  Ровер Opportunity зробив вражаючий тривимірний знімок хребта Кнудсен Рідж на Марсі
  Теги:
  Loading...

  У системі ООН ніхто всерйоз не вважає росіян Криму корінним народом – Лооде

  Президент звернувся до українців з нагоди другої річниці початку спротиву російській окупації Криму

  Сьогодні відзначають День кримськотатарського спротиву російській окупації