wikimedia.org

МЗС: Херсонес залишатиметься українським внеском у скарбницю ЮНЕСКО

  Рішення російського керівництва включити пам’ятки і території Національного заповідника "Херсонес Таврійський" до єдиного реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є ще одним свідченням ігнорування російською стороною принципів і норм міжнародного права.

  У контексті тимчасової окупації Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь це рішення російської сторони не може сприйматися інакше, як спроба привласнити культурну спадщину України, говориться у повідомленні на сайті МЗС України. Спроба російських загарбників видати український об'єкт культурної спадщини, що має світове значення, за свій власний для усього цивілізованого світу нічого не змінює. "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" залишатиметься українським внеском у скарбницю світової спадщини ЮНЕСКО. Водночас, безвідповідальні дії російської окупаційної влади ставлять під загрозу існування "Херсонесу" як цілісного історико-архітектурного комплексу.

  Нагадаємо, у червні 2013 року ЮНЕСКО включила об'єкт до Списку всесвітньої спадщини. Він знаходиться під захистом цієї міжнародної організації.

  Попередній матеріал
  Місія ОБСЄ: Важке озброєння "ДНР" охороняють десантники з Оренбургу
  Наступний матеріал
  Контактна група погодилася відновити роботу КПП на лінії зіткнення на Донбасі - Сайдік
  Теги:
  Loading...