allcrimea.net

Мінкульт обурений незаконним рішенням Росії "привласнити" українські пам'ятки в Криму

  Міністерство культури України заявило, що чергове незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам'яток Криму віднесено до культурних об'єктів федерального значення РФ, не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву.

  Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті міністерства.

  У Мінкульті наголошують: "Рішення Російської Федерації включити пам'ятки культурної спадщини  Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним".

  Міністерство заявляє, що тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною Української держави, на яку поширюються дія її Конституції та її закони. Тому, відповідно до статті 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію, у повному обсязі покладається: відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства; відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.

  У  Мінкультури підсумували: "Незаконні дії Росії стосуються об'єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об'єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО". Тож вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам'яток лежить на Російській Федерації.

  Як повідомляв 5.ua, 18 травня 2015 року заступник міністра культури Ростислав Карандєєв заявив, що Міністерство культури України працює над створенням бази даних національних, культурно-історичних цінностей, які знаходяться на Кримському півострові, "щоб потім, коли прийде час їхнього відновлення місця перебування в Криму, ми чітко знали, де їх потім можна буде шукати".

  Попередній матеріал
  Клімкін: У ЄС немає побоювань щодо міграційного потоку з України після запровадження безвізового режиму
  Наступний матеріал
  Наявність неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону не завадить введенню безвізового режиму з ЄС - Клімкін
  Теги:
  Loading...