ukr-info.in.ua

Меджліс просить країни-учасниці ООН захистити права кримських татар в окупованому Криму

  Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародну спільноту, зокрема країн-учасниць ООН та правозахисників, захистити права кримських татар в окупованому Криму.

  Цю заяву голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив під час розгляду по суті у так званій справі 26 лютого в Сімферопольському суді. Окупаційна влада звинувачує заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також Мустафу Дегерменджи та Алі Асанова у масових заворушення торік під час мітингу.

  Заступник Меджлісу Нариман Джелялов повідомив "5 каналу": "Ми вважаємо справу 26 лютого (2014 року - 5.ua) абсолютно необґрунтованою, незаконною, з порушенням законодавства навіть Російської Федерації. Події 26 лютого відбувалися на території України, і ніяк правоохоронні органи Росії не мали можливості проводити будь-які заходи слідчі чи судові щодо подій 26 лютого".

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 28 грудня 2015 року, у Криму розпочався суд над кримськотатарськими активістами за мітинг мирних татар, який відбувся в лютому 2014 року.

  Нагадаємо, 26 лютого торік біля кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг прихильників територіальної цілісності України та активістів партії "Русское единство". У результаті сутичок між активістами двоє людей загинули. Зазначимо, що в листопаді 2015 року кримські татари поскаржилися на дії Росії у Європейському суді з прав людини. Порушення прав кримських татар на свободу пересування, блокування банківських рахунків, неможливість евакуювати бізнес з окупованих територій та інші правопорушення вже описані у двох збірниках "Крим без правил".

  Попередній матеріал
  Активіст щодо справи Корбана: За ці два дні ми відмотали два роки назад нашої історії
  Наступний матеріал
  Експерт: Поведінка сторони захисту Корбана - це класичне затягування часу
  Теги:
  Loading...