epochtimes.com.ua

Меджліс отримав від СБУ архіви НКВС про тортури кримських татар

  Служба безпеки України передала керівництву Меджлісу кримськотатарського народу 10 томів матеріалів архівних справ про катування над кримськими татарами працівниками Народного комісаріату внутрішніх справ Радянського Союзу.

  Про це повідомляє "РБК-Україна".

  За інформацією видання, архівні матеріали голові Меджлісу Рефату Чубарову передав голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

  "Сьогодні в СБУ важливий в черговий раз момент, коли ми можемо і передаємо представникам Меджлісу кримськотатарського народу, які зможуть відшукати і безпосередньо віддати родичам тих 19 громадян, 19 кримських татар, яких катували, депортували каральні органи радянського режиму", - сказав Наливайченко.

  Зокрема, Служба безпеки України передала 10 томів у рамках 6 виробництв щодо 19 осіб. В свою чергу голова Меджлісу Рефат Чубаров висловив подяку СБУ за співпрацю, зазначає видання.

  "Ми вже не перший раз проводимо для нашого суспільства таку символічну акцію, коли крок за кроком ми даємо суспільству знати про себе... Я щиро дякую голові СБУ, прекрасному колективу, який працює з цими документами. Ми сподіваємося на подальшу нашу спільну роботу", - зазначив Чубаров.

  Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, в Україні відзначається День скорботи і пам'яті у зв'язку з 71-ю річницею депортації кримських татар радянською владою.

  rbc.ua

  rbc.ua

  Попередній матеріал
  Через тривалі лісові пожежі у Бурятії запровадили надзвичайний стан
  Наступний матеріал
  Російських хокеїстів на батьківщині не зустрів жоден вболівальник
  Loading...

  У річницю депортації кримських татар Джамала презентувала пісню "Шлях додому"

  Сьогодні в Україні вшановують жертв депортації кримськотатарського народу

  У Києві відкрилася виставка фотографій до роковин депортації кримськотатарського народу

  У Львові вшанували кримських татар, які загинули під час депортації 1944-го