5 канал

Лутковська: вироки Сенцову і Кольченку є свідченням дискримінації за національною ознакою

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вважає, що призначене Олегу Сенцову та Олександру Кольченку покарання вказує на те, що в рішенні суду чітко простежується дискримінація за національним походженням.

  Про це Лутковська заявила у зверненні до Верховного Суду Російської Федерації. "Це можна прослідкувати на прикладі розгляду справ громадян Росії, активістів організацій "Реввійськрада" та "Автономна бойова терористична організація", терміни позбавлення волі яких за рішеннями судів були значно менші", - зазначила український омбудсмен.

  Вона також додала, що "це дає підстави стверджувати, що одні й ті самі норми кримінального закону застосовуються по-різному до російських і українських громадян, що є прямим порушенням статті 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, яка зобов'язує державу-учасницю забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, незважаючи на національне або етнічне походження. Особливо це стосується забезпечення права на рівність перед судом і всіма іншими органами, що здійснюють правосуддя".

  На початку вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини звернулась до голови Верховного Суду РФ щодо фактів застосування тортур стосовно українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка. У відповіді судді Верховного Суду РФ Ігора Крупнова йдеться про те, що звернення Лутковської направили до Північно-Кавказького окружного військового суду для долучення до матеріалів кримінальної справи разом із апеляційними скаргами учасників судового засідання.

  Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

  Попередній матеріал
  Активісти блокади Криму пропонують окупантам гумконвої з їжею в обмін на політв'язнів
  Наступний матеріал
  Путін веде процес не над Савченко, а над Україною – журналіст
  Теги:
  Loading...