5.ua

Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

  Рішення щодо скіфського золота може бути ухвалене судом не раніше весни наступного року.

  Про це міністр культури України В'ячеслав Кириленко заявив в інтерв'ю радіо "Ера FM", повідомляє прес-служба міністерства.

  При цьому таких норм міжнародного права, які б у цьому випадку працювали на користь Росії, не існує, запевняє Кириленко.

  "Російська Федерація, наймаючи дорогих адвокатів, планомірно затягує розгляд справи щодо повернення скіфського золота з Амстердама. Проте норми міжнародного права – на нашій стороні. Рішення щодо скіфського золота відповідно до процедури може бути ухвалене судом не раніше весни наступного року. Я переконаний, що суд Амстердама вирішить справу на користь повернення скіфського золота до Національного музею історії України, де воно зберігатиметься до звільнення тимчасово окупованого Криму", - заявив міністр.

  Нагадаємо, на початку 2014 року до Нідерландів доправили "Скіфське золото" з п'яти українських музеїв. 31 серпня виставка завершилася. Утім, після анексії Криму вперше в історії музейної справи постало питання: куди повертати історичні скарби – до кримських музеїв чи до України.

  Як повідомляв 5.ua, у вересні минулого року 19 експонатів колекції "Скіфського золота" повернулися з Амстердама до Києва. Страхова вартість повернутого – понад 11 мільйонів євро. 

  Попередній матеріал
  Міністерство охорони здоров'я цього тижня оголосить перші конкурсні торги
  Наступний матеріал
  Лукашенко: Донбас буде українським, з Кримом буде складніше
  Теги:
  Loading...