ukr.segodnya.ua

Київ висловив Москві протест з приводу тиску на кримських татар

  МЗС України заявив, що окупаційна влада Криму під егідою РФ свідомо порушує права людини, міжнародні норми та нехтує загальнолюдськими цінностями.

  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти створення штучних перешкод для участі представників кримськотатарського народу в ІІ Всесвітньому конгресі кримських татар, говориться в заяві на сайті дипломатичного відомства. "Російська влада чинить політичний тиск на делегатів конгресу, які проживають в Автономній Республіці Крим, створюючи атмосферу безправ’я і репресій та намагаючись перешкодити їхньому виїзду за межі кримського півострова для участі у заході", - заявляє офіційний Київ.

  МЗС України звертає увагу на те, що відсутність представників кримськотатарських активістів з АР Крим на конгресі буде ще одним підтвердженням протиправних дій  російської сторони, здійснення терору проти незгідних. Засуджуємо спроби російської влади обмежити свободу слова та пересування активістів кримськотатарського руху. Вимагаємо неухильного дотримання прав людини на окупованому кримському півострові, зокрема, усунення перешкод для участі усіх представників від АР Крим у ІІ Всесвітньому конгресі кримських татар", - говориться у заяві МЗС.

  Нагадаємо, конгрес відбудеться 1-2 серпня в Анкарі. Меджліс кримськотатарського народу запросив до участі у конгресі усі кримськотатарські громадські, політичні організації й рухи, фонди, творчі спілки/колективи, національні ЗМІ, що визнають Курултай і Меджліс у статусі єдиних представницьких органів кримськотатарського народу та керуються у своїй діяльності їхніми рішеннями.

  Попередній матеріал
  Дипломат назвав дві причини, чому Росія голосувала проти трибуналу у справі MH17
  Наступний матеріал
  Олександр Лієв: У нас є шанс повернути Крим, було б на те бажання і воля
  Теги:
  Loading...