пп telegraf.com.ua

Кримчан все ж визнали нерезидентами - НАБУ

  Вищий адміністративний суд України відновив повноцінну дію постанови НБУ №699 від 03.11.2014, що визначала осіб, які зареєстровані або постійно проживають на території Криму, як нерезидентів.

  Про це йдеться у повідомленні Незалежної асоціації банків України, яке є у розпорядженні 5.ua.

  За результатами розгляду касаційної скарги НБУ, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) скасував постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 січня 2015 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2015 року, а справу направив на новий розгляд до суду першої інстанції.

  Відтак, на сьогодні Постанова №699 "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" є діючою у повному обсязі та дозволяє банкам працювати з жителями Криму як з нерезидентами. Про це йдеться в листі НБУ від 11 січня 2016 року.

  "Рішення апеляційного суду створювало правову колізію, адже закон про створення вільної економічної зони "Крим" прирівнює жителів півострова до нерезидентів, а після скасування першого пункту Постанови №699 банки повинні були працювати з ними як з резидентами. Відтак обслуговування банком клієнта, що проживає на території Криму, як резидента, могло в будь-який момент бути визнано незаконним", – пояснила Олена Коробкова, виконавчий  директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ). Враховуючи чисельні звернення банків-членів НАБУ та можливі негативні наслідки, асоціація звернулась до Національного банку України, що дозволило розв'язати проблему.

  У НАБУ також нагадали, що 1 вересня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував пункт 1 постанови НБУ №699 від 03.11.2014, що визначала осіб, які зареєстровані або постійно проживають на території Криму, як нерезидентів. 

  Як повідомляв 5.ua, 18 грудня 2014 року НБУ визнав кримчан-переселенців резидентами України. Згідно з тим документом, переселенці з окупованого Криму при здійсненні банківських операцій вважалися резидентами України й повинні були лише отримати довідку, що засвідчує місце фактичного проживання.

  Попередній матеріал
  На засідання тристоронньої контактної групи в Мінську прибули представники "ДНР/ЛНР"
  Наступний матеріал
  На Житомирщині попрощалися із загиблим бійцем АТО
  Теги:
  Loading...