катери ДПСУ
катери ДПСУ Фото прес-служби ДПСУ

Кораблі ДПСУ виявили факт грубого порушення окупантами норм міжнародного морського права

  На виконання доручення Президента, Держприкордонслужба сьогодні силами групи кораблів та катерів Морської охорони провела моніторинг надводної обстановки у морській економічній зоні України.

  Як повідомляє прес-служба ДПСУ, прикордонники з використанням радіолокаційних та інших засобів спостереження підтвердили переміщення бурових платформ у Чорному морі. В результаті проведених заходів виявлено та задокументовано, що дві самопідйомні бурові установки (СПБУ) "Петро Годованець" та "Україна", які у 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією під час окупації Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова (місце знаходження уточнюється).

  На місці, де раніше розташовувалися ці СПБУ, окупанти встановлюють переміщену від АРК нафтовидобувну платформу "Таврида" (координати: Ш-45º12´, Д-30º59´), яка також незаконно була захоплена минулого року. Поблизу СПБУ перебуває буксир "Центавр" (незаконно захоплене допоміжне судно компанії "Чорноморнафтогаз"), який здійснює монтажні роботи. Поряд із блоккондуктором, який використовувався раніше, встановлюється новий.

  Корабель Морської охорони Держприкордонслужби України зафіксував факт грубого порушення норм міжнародного Морського права та Закону України "Про виключну (морську) економічну зону України". "Екіпажам судна та нафтовидобувної платформи наголошено про виявлені порушення", – кажуть у ДПСУ.

  За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України прикордонники поінформувала зацікавлені міністерства та відомства. Наразі МЗС готує позицію, яку офіційно повідомлять російській стороні.

  Нагадаємо, протягом місяця ДПСУ посилила прикордонний контроль через теракти в Парижі та розпочали патрулювання за допомогою військової авіації.

  Попередній матеріал
  В Європейському суді з прав людини перебуває кількасот індивідуальних справ проти дій РФ в Україні
  Наступний матеріал
  Монсеррат Кабальє засудили до шести місяців ув'язнення умовно
  Теги:
  Loading...