facebook.com/cpUAct

Конгрес кримських татар закликав світ визнати дії Росії відносно кримськотатарського народу геноцидом

  Учасники II Всесвітнього Конгресу кримських татар закликали світову громадськість і міжнародні організації визнати геноцидом усі дії Росії щодо знищення кримськотатарського народу, починаючи з 1783 року, коли після першої окупації Криму була ліквідована їх історична Батьківщина - Кримське Ханство, по сьогоднішній день.

  Про це йдеться у зверненні конгресу, прийнятому в неділю на його засіданні в Анкарі, яке опубліковане на сторінці в Facebook Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу .

  Як вказується в документі, Росія після окупації Криму та ліквідації Кримського Ханства у 1783 році почала чинити систематичний тиск, щоб представники кримськотатарської громади залишили півострів, а їх замінило російське населення.

  Зазначається, після депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року Радянський Союз надалі використав всі можливості, щоб кримські татари не повернулися до Криму і залишилися в місцях депортації, не кажучи вже про ліквідацію наслідків цього злочину проти людства та покарання винних.

  "Сьогоднішня Російська Федерація, що унаслідувала спадок Царської Росії та Радянського Союзу, 28 лютого 2014 року, ігноруючи усі норми міжнародного права та права людини, анексувала Кримський півострів. Відтоді й до сьогоднішнього дня Росія реалізує систематичну політику щодо ігнорування фундаментальних свобод кримських татар, їхньої примусової міграції з Криму, швидкої асиміляції, застосування будь-якого тиску, убивства, запроторення до в’язниці, депортації тих, хто намагається чинити опір її діям та протистояти", - йдеться у документі.

  У зв'язку з цим Світовий Конгрес кримських татар звернувся до міжнародної громадськості з проханням про сприяння у проведенні "слідства, судового розгляду усіх скоєних, починаючи з 1783 року й до сьогодення, Російською Імперією та її спадкоємцями Радянським Союзом, Російською Федерацією, злочинів з метою знищення кримськотатарського населення, а також визнання вказаних злодіянь геноцидом".

  Крім того, учасники конгресу попросили сприяння в розслідуванні "розслідування скоєних Російською Федерацією, що анексувала Крим, злочинів проти кримськотатарського населення на кшталт постійних репресій і переслідувань, у Міжнародному уголовному Суді, а також розслідування справ і покарання тих службовців, які сприяли їй в цих злодіяннях".

  Також автори звернення попросили сприяння в терміновому затримання всіх осіб, винних у вчиненні таких злочинів, як знищення представників кримськотатарського населення як народу, їх депортації з Батьківщини, обмеженні свобод, нехтуванні безпекою людського життя і майнової власності.

  Попередній матеріал
  Тетяна Ричкова: Цього року почнемо переодягати в нову форму сили спеціальних операцій і ВДВ
  Наступний матеріал
  В Одесі біля приміщення "Самооборони" пролунав вибух
  Теги:
  Loading...