5 канал

Іранський режисер присвятив Сенцову свою нагороду на Венеціанському кінофестивалі

  Іранський режисер Мохсен Махмальбаф, який отримав на Венеціанському кінофестивалі приз імені Робера Брессона, присвятив нагороду своєму українському колезі Олегу Сенцову, незаконно засудженому владою Росії до 20 років суворого режиму.

  Про це повідомляє "Новое время"

  "Тільки бажання свободи для мешканців своєї країни призвело Олега Сенцова до жорстокого тюремного ув'язнення на 20 років", - заявив іранський режисер. За словами Мохсена, він дізнався про сумну долю Сенцова під час свого перебування на Сахаліні в серпні цього року.

  Іранський режисер наголосив: "За останні роки ми чули багато заяв від російських лідерів, що Росія знайшла свій незалежний голос і готова відігравати важливу роль на світовій арені. Ці твердження, звичайно, можна тільки підтримати. Але також важливо пам'ятати, що національне відродження неможливо на основі брехні і пропаганди". Фільми самого Махмальбафа в Ірані неодноразово забороняли. У 2006 році він отримав премію імені Сергія Параджанова за видатний художній внесок у світовий кінематограф.

  Нагадаємо, 25 серпня у російському Ростові-на-Дону суд оголосив вирок українським громадянам: режисера Олега Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі, активіста Олександра Кольченка - до 10 років. Їх засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів у Криму і незаконному зберіганні зброї і вибухівки. 4 вересня 2015 року захист українського режисера оскаржив вирок у Верховному суді Росії. А 9 вересня, за словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, в Москві відбудеться судове засідання щодо захисту честі та гідності Олега Сенцова проти ФСБ, яка розповсюдила брехливий прес-реліз, та низки пропагандистських російських ЗМІ.

  Попередній матеріал
  Тандіт: "Розборки" у "ДНР" - це спосіб РФ посилити там свою владу
  Наступний матеріал
  Донецький блогер спрогнозував розвиток подій на Донбасі
  Теги:
  Loading...