5.ua

Інтерпол відмовив Росії у розшуку Чубарова за заяви на "5 каналі"

  Інтерпол відмовив російській стороні у розшуку лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за заяви в ефірі "5 каналу": "виключити Автономну республіку Крим зі складу Російської Федерації та повернути його Україні".

  Про це в середу, 11 листопада, під час засідання Кабінету Міністрів України заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, напередодні Українське бюро Інтерполу здійснило низку заходів у відповідь на дії Російської Федерації.

  Зокрема, ідеться про звернення РФ до всіх країн-членів Інтерполу із повідомленням про міжнародний розшук Рефата Чубарова для притягнення його до кримінальної відповідальності за публічні заклики щодо порушення територіальної цілісності Росії.

  "Відповідно до направленої російським відділенням Інтерполу інформації, Рефат Чубаров підозрюється в тому, що 1 квітня цього року ефірі "5 каналу" закликав виключити автономну республіку Крим зі складу Російської Федерації та повернути його Україні", - ідеться в повідомленні прес-служби МВС.

  Українська сторона, у свою чергу, звернулася до Генерального Секретаріату організації. "Українське бюро Інтерполу зайняло відповідну позицію: Крим – це Україна, Росія – це окупаційна влада в Криму і надало відповідне клопотання до Центрального бюро Інтерполу", – зазначив Арсен Аваков.

  Офіс юридичних питань Генсеку Інтерполу розглянув матеріали обох сторін і виніс рішення про припинення міжнародний розшуку лідера Меджлісу. В організації заявили, що його здійснення не відповідає вимогам положення ст. 3 Статуту. 

  "Згідно з положеннями цієї статті категорично забороняється здійснення будь-якого втручання у справи політичного, воєнного, релігійного або расового характеру. У зв’язку з цим Генеральним Секретаріатом Інтерполу прийняте рішення про заборону здійснення будь-якої співпраці у вказаній справі каналами Інтерполу", - зазначають в українському відомстві. 

  Тож інформація щодо міжнародного розшуку Рефата Чубарова була видалена з обліків Інтерполу. 

  Як писав 5.ua, у Криму окупанти звинуватили голову Меджлісу кримськотатарського народу у закликах до порушення територіальної цілісності Росії і заочно "заарештували".

  Попередній матеріал
  Росія не виконує взяті на себе в Мінську зобов'язання – Президент
  Наступний матеріал
  На місці бою з диверсантами під Донецьком знайдені особисті речі росіянина з Чукотки - Генштаб
  Теги:
  Loading...