5 канал

Гриф секретності зі стенограми засідання РНБО щодо агресії РФ в Криму був знятий за поданням комітету нацбезпеки - нардеп

Згідно із встановленою в законі процедурою, із залученням Служби безпеки України в передбачений законом спосіб був знятий гриф секретності зі стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014 року

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Іван Вінник, секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

На запитання, чиє було рішення щодо розсекречення стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014-го і в зв'язку з чим воно було ухвалене, він сказав: "Рішення було ухвалене на комітеті 5 грудня 2015 року. Комітет прийняв рішення заслухати питання, пов'язане з окупацією і анексією Криму. З одним із питань ми звернулися до Ради національної безпеки та оборони порушити питання розсекречення цієї стенограми. Після того, згідно із встановленою в законі процедурою, залученням Служби безпеки України в передбачений законом спосіб був знятий гриф секретності з цього документу, ми його заслухали", - зазначив нардеп. 

За словами Вінника, перше засідання щодо Криму відбулося 9 лютого, на якому було заслухано головного військового прокурора Анатолія Матіоса про кількість відкритих проваджень щодо дезертирів.

"Перше засідання по Криму відбулося ще 9 лютого. Ми заслухали звіт головного військового прокурора пана Матіоса щодо кількості проваджень, відкритих по дезертирам, яких більше 18 тисячі осіб, які просто прийняли присягу на вірність країні-агресору Російській Федерації, а в понеділок ми заслухати звіт щодо стенограми засідання РНБО", - сказав він.

Нагадаємо, 22 лютого РНБО оприлюднила стенограму засідання під час анексії Криму.

Попередній матеріал
Кабмін встановив розмір і спосіб виплати довічної стипендії батькам Михайла Жизневського
Наступний матеріал
Держслужба з безпеки на транспорті планує створити "єдине вікно" для отримання дозвільних документів – Ноняк
Теги:
Loading...

Експерт про стенограму РНБО: Той, хто приймав рішення оприлюднити ці протоколи, не прорахував усіх ризиків

Експерт про стенограму засідання РНБО: тоді Україна була на зламі епох і треба було проявляти волю

Воєнний стан в Україні в 2014 році не оголосили через слабкість армії – стенограма засідання РНБО

Наришкін передав погрози Путіна Турчинову на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року - стенограма