5 канал

Головним завданням Всесвітнього конгресу кримських татар є звільнення окупованих РФ територій України - Джемілєв

  Другий всесвітній конгрес кримських татар триватиме у Туреччині два дні. До Анкари прибули лідери представників цього народу.

  Водночас, як заявили у Меджлісі, Росія завадила більшості його членів долучитися до заходу. У прес-службі Меджлісу наголосили, представників кримських татар саме сьогодні, 1 серпня, змусили з'явитися на допит до російського слідчого комітету.

  Усього на конгресі присутні делегати 200 кримськотатарських організацій із 12 країн світу. На заході обговорюватимуть подальші дії кримців в умовах незаконної анексії півострова. А також порушення прав, свобод і загрози національного винищення.

  "Одним із найважливіших завдань Всесвітнього конгресу і нашої багатомільйонної діаспори в усіх країнах світу має бути ведення кропіткої роботи з викриття брехливої і багатомовної російської пропаганди в усіх країнах, з мобілізації світової громадської думки проти злочинних дій російського путінського режиму щодо України, за негайне звільнення окупованих агресором територій та притягнення до кримінальної відповідальності винних за загибель багатьох тисяч громадян як України, так і самої Росії, за завданий величезний матеріальний збиток як Україні, так і Росії, за зламані долі мільйонів біженців і людей, які стали інвалідами на все життя людей", - зазначив уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

  Зі свого боку голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на Конгресі заявив, що кримці в анексованому півострові зараз вимушені переживати новий варіант геноциду, виконавцем якого є спадкоємиця СРСР – путінська Росія.

  Попередній матеріал
  Прес-центр АТО: інтенсивність обстрілів на Сході дещо зменшилась
  Наступний матеріал
  У Харкові відбувся показовий турнір з тенісу за участю зірок світового рівня
  Теги:
  Loading...