УНІАН

"Газпром" відмовився будувати газопровід до окупованого Криму

  У "Газпромі" сказали, що не будуть брати участь у будівництві газопроводу на анексованих півострів, а хто ж буде – невідомо.

  Газпром не братиме участі у можливому будівництві газопроводу з Краснодарського краю на окупований півострів Крим, а також не буде власником труби. Про це повідомив заступник міністра енергетики РФ Кирило Молодцов, передає "ЛIГАБiзнесIнформ". На питання хто будуватиме газопровід, Молодцов чиновник не зміг чи не захотів дати конкретну відповідь: "Будівельна організація, що спеціалізується на будівництві газопроводу".

  Раніше офіційні кремлівські ЗМІ писали, що самопроголошений "міністр палива та енергетики" анексованої республіки Сергій Єгоров заявляв, що початок будівництва газопроводу з Краснодарського краю в Крим намічено на першу половину 2016 року. Псевдоміністр запевнив: "Вже є джерело фінансування, є генпідрядник. Я не буду називати поки, що це за компанії. Потрібен час, щоб вони легалізувалися і могли тут офіційно працювати". Він висловив сподівання, що в першому кварталі 2016 почнуться конкретні роботи з будівництва цього газопроводу, а закінчаться вони у 2018-му.

  Новий газопровід для постачання анексованого Криму оцінюється в 20 млрд рублів. 14,3 млрд цієї суми – вартість труби, яка пройде по дну Керченської протоки, а далі по Кримському півострову через Сімферополь до Севастополя. Її діаметр на різних ділянках складатиме від 500 до 700 мм. Новий газопровід, насамперед, дозволить забезпечити паливом базові електростанції в Сімферополі та Севастополі. Їх також планується здати в експлуатацію до 2018 року.

  Попередній матеріал
  Сильна злива спричинила повінь у Кривому Розі
  Наступний матеріал
  Заборгованість із зарплат шахтарям становить близько 1 млрд грн – віце-прем'єр
  Теги:
  Loading...