gpolitika.com

Гаазький трибунал не може відкрити справу про анексію Криму Росією

  Міжнародний кримінальний суд у Гаазі не може відкрити за зверненням України кримінальну справу стосовно незаконної анексії Криму Росією.

  Таке заявив речник МКС Фаді Ель Абдалла під час спілкування з журналістами у Брюсселі, повідомляє агентство УНІАН.

  За його словами, з 2017 року МКС може отримати нову функцію - розглядати справи, пов'язані з актами агресії, серед яких - анексія.

  "Ця норма записана в Римському статуті, але набуде чинності з 2017 року. У листопаді 2017 року має відбутися голосування з приводу того, хочемо ми активізувати цю частину судової відповідальності чи ні. В залежності від результатів голосування ми будемо знати, чи підпадатиме цей злочин під юрисдикцію суду", - пояснив Адбалла. Крім того, відповідну поправки до статуту мають ратифікувати країни, які є учасницями цього документу..

  "Оскільки це була нова поправка до Римського статуту, держави повинні її ратифікувати. Як мінімум, нам потрібно 30 ратифікацій плюс позитивне голосування", - додав Абдалла.

  Відповідаючи на запитання, чи зможе Україна звернутися до МКС після завершення процедури, речник сказав: "Я не думаю, що це може бути застосовано щодо фактів, які були у минулому. Події, що сталися до того, як поправка щодо акту агресії вступить у дію, не будуть розглядатися судом".

  Абдалла нагадав, що нині під юрисдикцію МКС підпадають справи, пов'язані зі злочинами проти людяності, злочинами, вчиненими під час війн та геноцидом.

  Нагадаємо, у доповіді прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, опублікованій 12 листопада зазначалося, що Гаазький суд не класифікував розстріли на Майдан як злочини проти людяності.

  Попередній матеріал
  За минулу добу загинув один військовий, ще двоє зазнали поранень - Мотузяник
  Наступний матеріал
  Теракт у сирійському місті Хомсі забрав життя щонайменше восьми людей
  Теги:
  Loading...