5.ua

Екс-президент Кравчук розповів, за якої умови Крим буде з Україною

Перший президент України Леонід Кравчук переконаний, що Україна має запропонувати державну автономію для Криму, бо реінтегрувати його в тому вигляді, як було колись, нереально.

Про це він сказав в інтерв'ю програмі "Погляд" на "5 каналі".

"Наша мудрість полягає в тому, що ми маємо запропонувати нові підходи до політики на Донбасі і нові, перезавантажені політично, підходи у Криму. Якщо ми дійсно хочемо, щоб Крим був з Україною. Я не хочу сказати, щоб він знову повернувся в Україну і був таким, як він був до цього. Це вже нереальне завдання. Але політика має бути перезавантажена", - наголосив Кравчук.

Він також додав: "Що ми чуємо від влади: якщо ми будемо жити краще в Україні, то Крим сам захоче прийти назад до нас. Ну, це ілюзії, повірте мені. Ніколи соціальне питання не вирішить проблему Криму. Проблема Криму – це політичне питання. Найширше політичне питання не тільки України, а України і Росії, України і світу". 

"Я говорю про державну автономію. Так, як Південний Тіроль – це окрема, фактично, держава, але вона входить у склад Італії – і питань не виникає. А там ішла війна десятки років. Вирішили? Вирішили", - сказав Кравчук і додав: "Соціальним шляхом це питання, – повірте мені, я прожив велике життя, – (не вирішити). І не треба нас ілюзіями годувати. Я коли чую, як наші керманичі кажуть: "Та ми повернемо, Крим – наш", – ну, для чого обманювати самих себе і український народ? Не повернемо через краще життя в Україні, не буде ніколи того, щоб Крим сказав: "Ми вже не хочемо з Росією, а підемо назад в Україну". Росія не дозволить".

Щодо силового повернення Криму, він наголосив: "Забрати Крим силою? – Ви ж розумієте, це нереально. Треба бути мудрим і запропонувати речі, які історія світова знає". На запитання, чи пішла б на це Росія, Кравчук відповів: "Ми ж не пробували навіть. Давайте спробуємо. Ми ж кажемо одне й те саме – або блокада, або щось інше. Тобто ми десь підкилимно відчуваємо силові методи роботи, а не інші... Я хочу запропонувати, щоб до Росії звернулися саме з такою пропозицією. Може, не зараз, може, через деякий час, коли ситуація зміниться", - сказав екс-президент.

За аналогією з переговорами про газ він додав: "Якщо ціна на нафту сягне 20 доларів за барель – тоді можна буде легше говорити з Росією... І Росія зрозуміє не тому, що вона хотіла б віддати Крим або надати інший статус Криму, а тому що вона відчула вже, що Крим без України повнокровно, повноцінно жити не може".

Як повідомляв 5.ua, 28 грудня 2015 року МЗС України висунув вимогу Росії, аби вона припинити переслідувати кримських татар.

Попередній матеріал
У КНДР похвалилися запуском балістичної ракети
Наступний матеріал
В Ужгороді сталася пожежа в готелі
Теги:
Loading...