ппп Amnesty International

Amnesty International заявляє про катування кримського політв'язня

  Правозахисна організація розпочала збір підписів на захист кримчанина Геннадія Афанасьєва.

  Про це повідомляє видання "Крим.Реалії". Правозахисники збирають підписи під зверненням до генерального прокурора РФ Юрія Чайки про неприпустимість фізичного тиску на свідка у справі Олега Сенцова та Олександра Кольченка – Геннадія Афанасьєва.

  "Конституція Росії і Конвенція ООН проти катувань вимагають, щоб Росія вжила заходів із недопущення катувань і забезпечила залучення винних до відповідальності", - ідеться у зверненні Amnesty International.

  Правозахисники наполягають, щоб Афанасьєв був захищений від усіх форм тортур та інших видів жорстокого поводження, а також від будь-яких спроб чинити на нього тиск. Російську генпрокуратуру закликають розслідувати факти тортур щодо Афанасьєва після затримання в Сімферополі минулого року, а згодом – у ході судового процесу в Ростові-на-Дону.

  Видання зазначає, що Геннадій Афанасьєв був основним свідком у справі ув’язненого українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Афанасьєв на суді відмовився від своїх свідчень, заявивши, що слідство отримало їх раніше шляхом тортур.

  За версією російського слідства, Геннадій Афанасьєв був членом терористичної групи, нібито створеної Сенцовим. Його справа розглядалася в закритому режимі, він отримав сім років позбавлення волі.

  Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

  Попередній матеріал
  Бійці АТО підірвалися на розтяжці: поранені два військовослужбовці
  Наступний матеріал
  Тимчук: "М'ясорубка Путіна проти сирійської опозиції – ще один рядок у діагнозі кремлівському стратегу"
  Теги:
  Loading...