5 канал

Amnesty International: Справа Сенцова схожа на процеси над дисидентами сталінської епохи

  Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає Росію або звільнити українського режисера Олега Сенцова та активіста Олекстандра Кольченка, або розглянути їхню справу у справедливому цивільному суді.

  Як повідомляє Радіо Свобода, представник Amnesty International наголосив, що вироки Сенцову та Кольченку стали результатом несправедливого судового розгляду, за час якого стало відомо про застосування катувань.

  "Весь цей процес був влаштований з метою надіслати сигнал. Він був використаний у російській пропагандистській війні проти України і схожий на показові процеси над дисидентами сталінської епохи", - заявив Богдан Овчарук, прес-секретар AI Ukraine, який був присутній на судових засіданнях, у тому числі під час сьогоднішнього вироку військового суду в Ростові-на-Дону.

  "Цей процес був глибоко помилковим. Достовірні свідчення про застосування тортур та інших видів жорстокого поводження були проігноровані судом. Як Сенцов, так і один з головних свідків звинувачення, стверджували, що їх катували", - додав він.

  Правозахисники наголошують, що будь-які свідчення, отримані через тортури чи інші види жорстокого поводження, мають бути відкинуті, звинувачення у тероризмі мають бути зняті, а Сенцов і Кольченко мають бути або звільнені, або постати перед справедливим цивільним судом.

  Нагадаємо, сьогодні, 25 серпня, у суді російського Ростова-на-Дону відбулося оголошення вироку режисеру Олегу Сенцову та активісту Олександру Кольченку за сфабрикованими обвинуваченнями у підготовці терористичного акту в Сімферополі. Засуджені до 20 та 10 років позбавлення волі Сенцов та Кольченко у залі суду заспівали гімн України. Президент Петро Порошенко заявив про несправедливість російського суду і пообіцяв, що "ті, хто організував судилище, самі опиняться на лаві підсудних".

  Попередній матеріал
  Хліб не дорожчатиме до кінця року - міністр
  Наступний матеріал
  Депутат: Неможливо оцінювати Кремль в раціональних категоріях
  Теги:
  Loading...