Джемілєв 5.ua

20 кримських татар зникли у Криму від початку окупації – Джемілєв

  ФСБ намагається вербувати кримських татар, застосовуючи для цього в тому числі тортури.

  20 кримських татар зникли на півострові від початку окупації. Про це заявив уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв у коментарі "Радіо Свобода".

  За його інформацією, першим зниклим став Решат Аметов, який вийшов на одиночний пікет біля будівлі уряду, після чого зник. Його викрали й убили невідомі торік у березні.

  "Ніяке розслідування не проводиться. Проте в мене є інформація, що один слідчий самостійно провів розслідування і знайшов докази, які могли привести до арешту представників так званої "самооборони Криму". Проте цьому справдитися не дали, а самого слідчого звільнили", – зазначив Джемілєв.

  Минулого тижня у Меджлісі повідомили про зникнення ще двох кримських татар із Керчі – Руслана Ганієва та Арлена Терехова. Знайомі зниклих характеризують їх як добропорядних сім’янинів. Кажуть, що чоловіки товаришували, ходили до однієї мечеті.

  Лідер кримськотатарського народу також розповів, що ФСБ намагається вербувати татар, вдаючись, в тому числі, до тортур. Він навів приклад катування 24-річного кримчанина Енвера Кроша.

  "Тут важливо те, що людину катували не для того, щоб взяти якісь свідчення, а щоб змусити його стати "сексотом", "стукачем". Він відмовлявся, і вони застосовували катування і більш того, погрожували і натякали на те, що його діти можуть зникнути. Це навіть перевищує жорстокість фашистів, бо фашисти до такого не опускалися. Вони катували людей, щоб отримати свідчення. Але вони не погрожували вбити або викрасти дітей, якщо він не погодиться стати стукачем. Це російська новація. Це таке мерзотне обличчя окупантів", – розповів Джемілєв.

  Нагадаємо, в листопаді кримські татари поскаржилися на дії Росії у Європейському суді з прав людини. Порушення прав кримських татар на свободу пересування, блокування банківських рахунків, неможливість евакуювати бізнес з окупованих територій та інші правопорушення вже описані у двох збірниках "Крим без правил". 

  Попередній матеріал
  Черговий російський "гумконвой" перетнув український кордон
  Наступний матеріал
  У Раді склали присягу два народні депутати
  Теги:
  Loading...