YouTube / talbisa h

ЄС вимагає від Росії припинити бомбардування сирійських повстанців

  У ЄС заявили, що Росія "повинна припинити" удари по "поміркованих" повстанцях у Сирії, а союзник Кремля Башар Асад повинен піти з посади рано чи пізно.

  Спільна заява було прийняте міністрами закордонних справ у Люксембурзі сьогодні, 12 жовтня, передає офіційне видання ЄС EUobserver. У повідомленні зазначається, що нещодавні російські військові атаки, які не спрямовані проти "Ісламської держави" та інших організацій, які ООН визнала терористичними, а передусім націлені на "помірковану опозицію", "викликають глибоку занепокоєність і повинні бути негайно припинені". "Ця військова ескалація створює ризик продовження конфлікту, підриває політичний процес, посилюючи гуманітарну катастрофу а також збільшуючи радикалізацію", - зазначено у тексті.

  ЄС вимагає від Росії "тісно координувати" повітряні удари із США та іншими державами коаліції, яка протистоїть "Ісламській державі". Також Кремль "наполегливо закликають використовувати свій вплив на Асада" і "наполягати на скороченні насильства щодо цивільних осіб" і "заохочувати конструктивну роль у процесі, який призведе до політичних змін".

  У повідомленні не вказано, коли Асад повинен піти у відставку, але зазначено, що він повинен піти раніше чи пізніше. "Не може бути міцного миру в Сирії під до його керівництвом", - підкреслюється у заяві. Європейські політики вважають: "Режим Асада несе найбільшу відповідальність за 250 тис. смертей під час конфлікту і мільйони переміщених осіб… Особи, відповідальні за військові злочини і злочини проти людяності в Сирії повинні бути притягнуті до відповідальності".

  У заяві ЄС також зазначено, що Росія повинна припинити "порушення суверенного повітряного простору сусідніх країн". Йдеться про те, що літаки РФ минулого тижня тричі увійшли в повітряний простір Туреччини, яка є членом НАТО. За неофіційною інформацією, турецькі винищувачі збили російський військовий літак після чергового порушення повітряного простору країни.

  Попередній матеріал
  Уряд призначив чільником "Укравтодору" Андрія Батищева
  Наступний матеріал
  Блокада окупованого півострова повернула кримську тему на перші шпальти – політолог
  Теги:
  Loading...