coercioncode.com

Якщо мирні переговори проваляться, Сирія може перестати існувати – спецпредставник ООН

Напередодні переговори вирішили відкласти до 25-го лютого

Якщо переговори між сирійською владою та опозицією в Женеві проваляться - Сирія може припинити своє існування, як держава. Так вважає спецпредставник ООН Стефан де Містура. На його думку, конфлікт у Сирії можна завершити лише політичним шляхом.

Водночас, жодна зі сторін переговорів, представники уряду та опозиції, поки що не готові йти на поступки. Напередодні переговори вирішили відкласти до 25 лютого. Сирійська опозиція відмовилася зустрічатися із представниками уряду через наступ військ Асада за підтримки російської авіації на Алеппо.

Переговорам у Женеві заважають Росія та Іран своєю підтримкою Башара Асада. Це заява глави французького МЗС Лорана Фабіуса. Генсек НАТО додає, що Москва своїми бомбардуваннями в Сирії підриває спроби знайти політичне рішення конфлікту в цій країні. За словами Єнса Столтенберга, літаки Федерації завдають ударів передусім по позиціях сил опозиції, а не по терористах "Ісламської держави".

Москва ж бомбардування в Сирії припиняти відмовляється. Натомість - обвинувачує Туреччину в підготовці повномасштабного вторгнення до Сирії.

Тим часом, на турецькому кордоні зібралися близько 15 тисяч сирійців. Це мешканці Алеппо, які залишили місто упродовж останнього місяця через наступ урядових військ та бомбардування російських літаків. Біженці йдуть пішки 60 кілометрів до кордону з Туреччиною, щоб отримати в цій країні притулок. 

Попередній матеріал
"Іскандери" вже не сміються: Росія уперше за 2,5 роки просить у Заходу грошей в борг
Наступний матеріал
Олена Підгрушна виграла спринтерську гонку на етапі Кубка світу в Канаді
Теги:
Loading...