bbc.com

У Міноборони Росії брешуть про непричетність до знищення мечеті у Сирії - експерти

Експертно-журналістські групи Bellingcat та Conflict Intelligence Team знайшли помилки у доказах про непричетність російських військових до руйнування мечеті Омар ібн Аль-Хаттаб на півночі міста Джиср еш-Шугурв сирійській провінції Ідліб. Фото і відео з повідомленнями про руйнування мечеті в мережі з'явилися 1 жовтня 2015 року.

Місцеві антиурядові активісти стверджують, що мечеть пошкоджена після російського авіаудару, повідомляє "BBC Україна".

За інформацією видання, першою вказівкою на те, що авіаудару піддалася інша мечеть, стало назва, яку використовують місцеві активісти. У повідомленнях в соціальних мережах, що стосуються пошкодження мечеті, активісти говорять про "Мечеть Омар ібн Аль Хаттаб", але не "Мечеть Аль Фарук Омар ібн Аль Хаттаб", як її називає міноборони Росії, йдеться в дослідженні експертів. Тобто  журналісти Bellingcat і Conflict Intelligence Team з'ясували, що російські військові вказали на мапі зовсім не ту мечеть.

За рахунок порівняння зроблених у різний час фотографій і прив'язки об'єктів до карт місцевості журналісти, повідомляє видання, роблять висновок, що авіаудар завбали по мечеті Омар ібн Аль Хаттаб на півночі міста Джиср еш-Шугур, а не Аль-Фарука на північному заході. "Очевидно, що заяви, зроблені міноборони Російської Федерації 30 жовтня, не відповідають дійсності. Неможливо встановити, чи є причиною цього погана розвідка або навмисна спроба ввести громадськість в оману", - резюмують автори дослідження.

Разом із тим переконливої відповіді на питання, що стало причиною руйнування мечеті Омар ібн Аль Хаттаб, як і раніше, немає, оскільки місто бомбила не тільки російська, але і сирійська авіація. Міноборони Росії поки не коментувало результати нового журналістського розслідування. Нагадаємо, на звинувачення у руйнуванні мечеті, опубліковані низкою західних видань, міністерство оборони Росії відреагувало лише 30 жовтня. Начальник Головного оперативного управління генштабу ЗС РФ генерал-полковник Андрій Картаполов заявив, що ця інформація абсолютно не відповідає дійсності.

Як повідомляв 5.ua, 29 жовтня 2015 року правозахисники заявили, що російські військові вбили у Сирії понад 180 мирних жителів.

На карті, що її показали російськими військовими, позначена мечеть на північному заході містаbbc.com
Попередній матеріал
Австрійські авіалінії удвічі збільшують число рейсів до Львова і Одеси
Наступний матеріал
Центрвиборчком достроково розпустив Маріупольську і Красноармійську ТВК
Теги:
Loading...