5 канал

Світові лідери зібралися в Мюнхені, щоб знайти вихід із сирійської кризи

До столиці Баварії з'їхалися відомі політики, поважні експерти та представники провідних світових ЗМІ

Світові лідери зібралися в Мюнхені, щоб знайти вихід із сирійської кризи. Мають вирішити, яким буде подальший формат перемов, чи можливе перемир'я і на яких умовах.

У німецькому Мюнхені неабияк людно. До столиці Баварії з'їхалися відомі політики, поважні експерти та представники провідних світових ЗМІ. Завтра тут має розпочатися щорічна конференція з безпеки. А поки йдуть приготування, міністри закордонних справ великих держав вирішили зустрітися до офіційного початку заходу, щоб обговорити ситуацію у Сирії. І перший крок зробила німецький канцлер після зустрічі з прем'єр-міністром Іраку.

"Ситуація довкола Іраку дуже складна. Ми погодилися, що докладемо всіх можливих зусиль, щоб допомогти регіону. Наприклад, сьогодні в Мюнхені організували переговори про встановлення миру в Сирії", - повідомила Ангела Меркель.

Міні-конференція зібрала разом міністрів закордонних справ США, Німеччини, Росії, Ірану й навіть Саудівської Аравії. Сторони прагнуть відновити мирні перемови по Сирії та вийти з глухого кута, в який раніше зайшли женевські переговори. На зустріч прибула і представник ЄС Федеріка Могеріні.

"Сьогодні на зустрічі ми маємо обговорити відновлення мирних переговорів щодо Сирії та їх формат. Важливо повернутися до виконання сторонами своїх зобов'язань. Це і перемир'я, і проведення мирних перемов, і доправлення гуманітарних вантажів. Майбутнє Сирії та сирійців може вирішитися на конференції", - зазначила Могеріні.

Однак перед початком зустрічі Росія та США обмінялися різкими заявами на адресу один одного. Москва звинуватила Америку в обстрілі лікарень у сирійському місті Алеппо. Натомість у Вашингтоні це назвали "фальсифікацією". Попри це, Джон Керрі та Сергій Лавров все одно зустрілися. Ці переговори не перші і точно не останні. Попереду три важкі дні Мюнхенської конференції, на якій, можливо, вирішиться доля Сирії.

А поки дипломатія в дії, у самій Сирії урядові війська за підтримки російської авіації та сирійські курди чимдалі ближчі до турецького кордону. І чим ймовірнішим здається цілковите захоплення Алеппо, тим більшим стає ризик конфронтації з Туреччиною.

Попередній матеріал
Військова прокуратура збирає докази російської агресії на Сході України для міжнародних організацій
Наступний матеріал
Кількість загиблих у залізничній катастрофі в Німеччині зросла до 11
Теги:
Loading...

Близько 50 тис. сирійців стали біженцями через бої в Алеппо

Росія запропонувала встановити перемир’я в Сирії з 1 березня – ЗМІ

10 днів наступу військ Асада і Путіна на Алеппо уже коштували життя 500 сирійцям – правозахисники

У Сирії розстріляли автомобіль із гуманітарною допомогою