dt.ua

США перейшли від тренувань до озброєння повстанців у Сирії

  США вирішили змінити тактику підтримки повстанців у Сирії: від тренування перейшли до озброєння антиурядових сирійських сил.

  Міністерство оборони США заявили, що змінює принципи своєї підтримки сил поміркованої опозиції режимові президента Сирії Башара аль-Асада, повідомляє "Радіо Свобода".

  "Настав час зосередитися на конкретних діях, які допоможуть побороти угруповання Ісламська держава", -наголосили у державному департаменті США. У Пентагоні повідомили, що надалі "замість підготовки нових бійців для цих сил США зосередяться на підтримці вже наявних опозиційних груп, які ведуть збройну боротьбу проти угруповання "Ісламська держава" в Сирії".

  Джон Кірбі, речник державного департаменту США, пояснив: "Ми не скасовуємо всі навчання, а просто змінюємо фокус нашої роботи. Ми вже так робили в Іраку, в Кобані - це давало прекрасні результати. Ми підтримуємо ті угруповання, які активно борються з Ісламською державою. Хоча США і зацікалені в тому, щоби змінити режим Башара Асада, але цього потрібно досягти завдяки політичним зусиллям. А наші військові дії - спрямовані саме на боротьбу з терористами".

  Як заявили в Пентагоні, міністр оборони США Аштон Картер дав вказівку надавати озброєння й іншу підтримку відібраній групі перевірених командирів та їхнім бійцям із метою допомогти їм скоординовано вести наступ на позиції "Ісламської держави". При цьому заступник міністра оборони з політичних питань Крістін Вортмут зазначила, що зброя й обладнання, які надаватимуть цим групам, "будуть базовими, а не високотехнологічними, на кшталт протитанкових чи протиповітряних ракетних установок. За словами Вортмут, дотеперішня програма, на яку було надано 500 млн доларів і яка передбачала навчання бійців опозиційних сил поза межами Сирії і їхнє повернення на поле бою, виявилася надто складною для втілення – за нею підготували тільки 60 бійців замість запланованих 5 тис. 400.

  Як повідомляв 5.ua, наприкінці вересня сирійські повстанці, яких навчали у США, віддали частину свого військового обладнання сирійському підрозділу Аль-Каїди в обмін на безпечний прохід через підконтрольну бойовикам територію. США розцінили це як порушення принципів програми тренувань.

  Попередній матеріал
  Президент закликав ВР негайно ухвалити закон, який гарантуватиме право демобілізованих на робоче місце
  Наступний матеріал
  Порошенко: Війна на Сході України не закінчилася
  Теги:
  Loading...