62.ua

Скандал в армії РФ: солдати відмовляються їхати до Сирії, Міноборони все заперечує

  У Міноборони Росії спростовують зірвану солдатами відправку контрактників до Сирії.

  Сьогодні, 18 вересня, прес-служба Східного військового округу ЗС РФ виступила зі спростуванням інформації про відправку солдатів-контрактників до Сирії, передає Meduza. У прес-службі переконують: переміщення військових здійснюється у плановому порядку виключно в межах Східного військового округу, а все решта – вигадки журналістів. "У Східному військовому окрузі здивовані спробами кореспондентів інтернет-видання прив'язати повсякденну діяльність підлеглих військ до подій на Близькому Сході", – заявили у прес-службі.

  Такі поспішні виправдання були викликані вранішньою публікацією видання "Газета.Ru" під назвою "Думали, що в Донбас, а виявилося - в Сирію". Розслідування "Газети.Ru" про перекидання російських військ у Сирію". В оприлюдненому матеріалі зі слів військовослужбовців Східного військового округу розповідалося про формування зведеної роти контрактників для відправки до Сирії. У матеріалі йшлося, що військові побоювалися, що їх відправлять на Донбас, проте коли вони прибули до Новоросійська, їм усно повідомили про наказ їхати до Сирії. Кілька людей відмовилися і звернулися до військової прокуратури, після чого відправка корабля, запланована на 17 вересня, була перенесена.

  Солдати розповіли такі подробиці: "У нас були розмови у військовій частині з нашим командуванням. Нам говорили, що у країні прибуття буде спекотно і що важливо пам'ятати про гігієну, і в жодному разі не робити ані кроку за територію військової частини, також пояснили, що робити і як поводитися в полоні і на допиті. Нам конкретно говорили, що там незвичний для нас клімат, змії, гадюки. Але куди конкретно відправлять, не говорили, посилаючись на секретні директиви Генерального штабу".

  Виходячи з цього солдати думали, що їх відправлять на Донбас, до Криму або в Осетію. Повідомлення про Сирію підштовхнуло більшість до протесту: "Але майже всі обурюються і не готові їхати до Сирії, інші двоє-троє в силу молодості і довірливості просто думали, що командування не відправить нас туди, а ми поїдемо в Крим або Осетію".

  Як зазначає Meduza, у публікації "Газети.Ru" спочатку була опублікована сканована копія квитанції про відрядження, в якій у якості мети відрядження, розрахованої з 27 серпня до кінця вересня, вказані транспортування вантажів і тактичні навчання. В даний час цього документа у статті уже немає.

  Нагадаємо, з початку вересня у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Росія посилює свою військову присутність у Сирії задля підтримки режиму президента Башара Асада, і надсилає туди не "гуманітарні вантажі", а зброю та солдатів. Сирійське телебачення уже показало російську техніку в боях з опозиціонерами та ісламістами, а самі солдати ЗС РФ активно публікують власні фото з Сирії у соцмережах. Також з'явилася інформація про відправку до Сирії зрадників із числа колишніх службовців ЗСУ у Криму та вербування туди ж терористів на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Мосійчук заявив про намір голодувати, якщо суд не відпустить його під заставу
  Наступний матеріал
  Боєць АТО, якого поранило кулею ворожого снайпера, потребує допомоги
  Теги:
  Loading...