5.ua

Саудівська Аравія оголосила про створення ісламської антитерористичної коаліції

  Ісламський світ проти ісламських терористів. Міжнародна спільнота об'єднується у боротьбі з так званою "Ісламською державою".

  Саудівська Аравія оголосила про створення ісламської антитерористичної коаліції. А США, які вже як рік воюють проти терористів зі своє коаліцією, намагаються встановити конструктивні контакти з Росією в питаннях протидії ІД.

  Понад три десятки країн світу об'єдналися в єдину ісламську антитерористичну коаліцію на чолі з Саудівською Аравією. До її складу  увійшли країни арабського світу, Азії та Африки. Окрім країн Перської Затоки, до неї долучилися Єгипет, Судан, Малайзія, Пакистан і Туреччина.

  Міністр оборони Саудівської Аравії, принц Мухаммед бін Сальман заявив, що боротимуться не лише з "Ісламською державою", а й з рештою терористичних організацій. 

  Коаліціянти кажуть, що намагатимуться передусім знищити тероризм у Сирії, Іраку, Лівії та Афганістані. Оперативний штаб сил розташовуватиметься у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді. Низка країн уже привітали створення ісламської коаліції. Вже декілька років поспіль міжнародна спільнота закликала арабський світ докласти більше зусиль для боротьби з тероризмом. Туреччина, Єгипет та США підтримали ініціативу саудитів. Президент США Барак Обама заявив – процес складний, але такими зусиллями терористи будуть швидко розгромлені.

  Паралельно з цим, Сполучені Штати намагаються об'єднати зусилля у війні проти "Ісламської держави" з Росією. Після двох раундів міжнародних переговорів у Відні, держсекретар США Джон Керрі прибув до Москви. Там він зустрівся зі своїм колегою Сергієм Лавровим.  Керрі наголосив: Росія - важливий партнер для врегулювання проблем Близького Сходу.

  "І Росія, і Сполучені Штати погоджуються, що "Ісламська держава" є загрозою для всього світу. Навіть коли між нами були істотні розбіжності, ми все одно мали змогу працювати разом щодо конкретних питань. Росія зробила значний внесок у процес переговорів щодо Іранської ядерної програми, а також у процес діалогу щодо Сирії у Відні", - заявив Керрі.

  Об'єднання сунітських арабських держав в єдину коаліцію серйозно послабить терористів "Ісламської держави" в Сирії та Іраку, прогнозують аналітики. В Ер-Ріяді вже зауважили, що зможуть здійснювати не лише повітряні кампанії, а й наземні операції проти бойовиків. Утім як співпрацюватимуть країни новоствореного альянсу, з огляду на власні інтереси в регіоні, поки що не узгодили.   

  Попередній матеріал
  США та ЄС знімуть санкції з Росії після повного виконання Мінських домовленостей - Керрі
  Наступний матеріал
  У Франції арештували трьох підозрюваних у теракті в паризькому кошерному магазині
  Теги:
  Loading...