Twitter / Julian Röpcke

Російський корабель демонстративно приготувався збивати повітряні цілі у Босфорі (фото)

Під час проходження турецької протоки росіяни демонстративно виставили на місток бійця з переносним протиповітряним комплексом.

У соцмережах з’явились цілі серії фото інциденту у Босфорі. Їх зібрав у своєму Twitter кореспондент німецького видання Bild Юліан Рьопке. На фото видно, що російський великий десантний корабель "Цезар Куніков" під час проходження з Чорного моря до Середземного у напрямку Сирії через контрольовану Туреччиною протоку Босфор у Стамбулі дуже демонстративно виставив на місток матроса із переносним зенітно-ракетним комплексом. За даними спостерігачів, так матрос простояв увесь час проходження протоки. Поряд з ним перебував солдат у повному бойовому спорядженні і з шоломом на голові.

Ймовірно матрос у чорній шинелі був озброєний ПЗРК "Ігла" чи його сучаснішою модифікацією. Така зброя загрожує усім повітряним цілям на висоті до 3,5 тис. метрів і на відстані до 6 тис. метрів. Таким чином, під загрозою опинились цивільні літаки, які злітають чи приземляються на обидва стамбульські аеропорти – "Ататюрк" та імені Сабіхи Гьокчен.

"Якщо Росія стає загрозою для цивільної авіації в районі Стамбула, це могло б стати причиною для закриття Босфору для її суден", – прокоментував інцидент Юліан Рьопке. Окрім ПЗРК, цей корабель озброєний спареною артилерійською установкою із двох 57-мм автоматичних гармат, які можуть вести вогонь по повітряних і наземних цілях на відстані до 12 тис. м, а також двома залповими системами "Град". "Цезар Куніков" постійно задіяний у доставці російських військ і зброї до Сирії, починаючи з жовтня 2015-го року.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Кремль не може провести ротацію інтервентів у Сирії через протидію Туреччини. Влада країни ускладнила російським військовим кораблям прохід протоки Босфор між Середземним і Чорним морями.

Попередній матеріал
Жебрівський: Світогляд мешканців Донеччини суттєво не змінився
Наступний матеріал
Жебрівський: Демократичні сили не змогли висунути гідних конкурентів "Опозиційному блоку" під час місцевих виборів
Теги:
Loading...