Сирія 5.ua

Російські літаки наносять авіаудари у Сирії, на землі розпочалася наступальна операція урядових військ

Поки в одних війна, інші обурюються, глибоко непокояться і засуджують. Доки дипломати та військові обмінюються публічними заявами, у Сирії тривають бойові дії, і в повітрі, і на землі.

Спостерігачі з Організації захисту прав людини повідомляють, що від світанку російські літаки знову бомбардують провінцію Хама та сусідній Ідліб. Водночас на землі розпочалася масштабна наступальна операція урядових військ. Спостерігачі звітують про застосування важкого озброєння ракет системи "земля-земля". Це перша спільна операція військ Асада і Путіна. У Сполучених Штатах активна участь Росії в бойових діях викликає серйозне занепокоєння.

"Нас непокоїть поведінка Росії. Таке поводження, зумисне чи ні, дуже ризиковане. Воно загрожує життю людей. Акції, до яких вдаються росіяни, небезпечні, провокаційні, вони можуть призвести до нещасних випадків та прорахунків. Тому нам потрібно узгоджувати дії й намагатися стишити конфлікт, а не розпалювати його", - заявив речник державного департаменту США Марк Тонер.

У Росії проти узгодження начебто не заперечують. Речник міністерства оборони Росії Ігор Конашенков заявив, що вони вже отримали пропозиції Пентагону щодо координації дій і, в принципі, з ними погоджуються, справа за технічними деталями. Водночас агенція Reuters пише, ще в липні до Москви прилітав іранський генерал Сулеймані для того, щоб спланувати спільні дії та допомогти Башару Асаду утримати владу.

"Безсумнівно, урядові сили отримують від російських обстрілів найбільше користі. Є дані, що вони готують масштабний наступ на Гомс і Гаму. Урядові сили можуть відбити території, що зараз належать збройним угрупованням. У політичних переговорах головувати може лише та сторона, яка має більше території. Якщо уряд Асада зможе відбити значний шматок території за допомогою Росії та інших союзників, це змінить ситуацію за столом переговорів", - говорить політолог Тарек Аль-абед.

Війна в Сирії триває вже чотири роки. Станом на початок 2015 року, за оцінками ООН, загинули 220 тис. людей. Зараз деякі аналітики оцінюють кількість жертв у 350 тис. Мільйони людей змушені тікати до інших країн. До протистояння між про- та антиурядовими силами долучилися бойовики з угруповання "Ісламська держава", яке завойовує дедалі більші території. Для боротьби з ним створено міжнародну коаліцію.

Марина Кафтан, "5 канал".

Нагадаємо,5 жовтня НАТО закликає Росію не здійснювати авіанальоти по позиціях сирійської опозиції та припинити вбивати мирне населення.

Попередній матеріал
На Київщині співробітники СБУ перекрили канал ввезення боєприпасів та зброї із зони АТО
Наступний матеріал
Клімкін: У Парижі Меркель демонструвала докази присутності російських військ на Донбасі
Теги:
Loading...