neoavatara.com

Російська авіація атакувала цивільні об’єкти, загинуло понад 40 людей - правозахисники

  У ці хвилини у Відні відбувається міжнародна зустріч з питання сирійської кризи.

  У Сирії з урядові війська за підтримки російської авіації продовжує наступ на південні провінції. ЗМІ оприлюднили відео наслідків останніх авіаударів у Алеппо та Дамаску. За даними правозахисників, загинули щонайменше 40 цивільних, більше сотні поранені. У місцях падіння бомб не було жодного об'єкта чи бази терористів ”Ісламської Держави”.

  Водночас міністри закордонних справ низки країн намагаються домовитися щодо боротьби з терористами та узгодити позицію щодо ролі сирійського президента Башара Асада.

  Другий день міжнародних переговорів по Сирії стартував у австрійській столиці. Відень зібрав дипломатів зі США, Євросоюзу, Франції, Єгипту та Ірану. На порядку денному – врегулювання сирійської кризи. Учасники переговорів оптимізму не випромінюють, визнають, що єдиної позиції у цьому питанні досі немає.

  "Ми зібралися, щоби хоча б спробувати зменшити прірву між російсько-іранською позицією та позицією Заходу. Це розвідувальна зустріч, поки що ми хочемо лише з'ясувати чи існує можливість започаткувати процес політичного розв'язання конфлікту в Сирії", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Хеммонд.

  Каменем спотикання у цих переговорах став сирійський президент Башар Асад. Москва і Тегеран підтримують його режим, тоді як у Брюсселі і Вашингтоні Асада засуджують. Захід покладає на нього провину за війну у Сирії, і як наслідок – наплив тисяч мігрантів у Європу.

  “Ми повинні якомога ефективніше боротися з терористичними "Ісламською Державою" та "Фронтом ан-Нусра". Ми повинні виробити спільну позицію  -  винуватець сирійської кризи Башар Асад не може більше уособлювати майбутнє Сирії", - сказав глава МЗС Франції Лоран Фабіус.

  Росія на цих переговорах відсутня, втім, її представники напередодні брали участь у підготовчій нараді. Москва наполягала на легітимності адміністрації Асада, мовляв сирійський президент спільно із Кремлем здатен політично врегулювати ситуацію.

  Попередній матеріал
  На Донеччині прикордонників спіймали на отриманні хабара у 200 тис. грн – Матіос
  Наступний матеріал
  Зміна складу ЦВК є неминучою – політичний експерт
  Теги:
  Loading...